معاون سیاسی فرماندار بروجرد:

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار بروجرد گفت: خوابگاه‌های خودگردان بروجرد باید سالم‌سازی و مشکلات آن‎ها حل شود.

به گزارش لرستان خبر، احمد گودرزیان ظهر امروز در جلسه کمیسیون ساماندهی خوابگاه‌های دانشجویی در فرمانداری شهرستان بروجرد اظهار کرد: با توجه به جمعیت بالای دانشجویی در شهرستان بروجرد لزوم توجه به مشکلات دانشجویان و تلاش در راستای رفع آنها امری ضروری است.

گودرزیان گفت: 23 هزار دانشجو در 17 مرکز دانشگاهی شهرستان بروجرد در حال تحصیل هستند که بخش عمده‌ای از آن را دانشجویان غیر بومی تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: این تعداد دانشجو 13 درصد جمعیت این شهرستان را تشکیل می‌دهند، بنابراین رسیدگی به مشکلات و دغدغه‌های آنها توسط مسئولان دانشگاهی و دیگر مسئولان ذی‌ربط در شهرستان بروجرد ضروری است.

این مسئول با اشاره به مشکل خوابگاه‌های دانشجویی این شهرستان به خصوص فعالیت خوابگاه‌های خودگران و خصوصی خاطر نشان کرد: رسیدگی به امورات خوابگاه‌ها و نظارت بر رعایت موارد امنیتی، بهداشتی، دارا بودن شرایط استاندارد ساختمان خوابگاه و فرسوده نبودن آن از موارد مهم و قابل توجه است.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری بروجرد اظهار کرد: با توجه به اینکه نزدیک به پایان سال تحصیلی می‌شویم، شرایط خوبی برای ساماندهی خوابگاه‌ها و رفع کمبودهای موجود در آنها به خصوص در خوابگاه‌های خودگردان و جلوگیری از فعالیت خوابگاه‌های فاقد مجوز فراهم شده است.

وی اضافه کرد: نظارت بر فعالیت متصدیان خوابگاه‌ها، تایید صلاحیت آن‌ها، سرکشی به خوابگاه‌ها و لمس مشکلات دانشجویان در پیشبرد اهداف ما که همان سالم‌سازی محیط خوابگاه‌ها است، موثر است.

در ادامه نمایندگان دانشگاه‌های شهرستان بروجرد نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود را بیان کردند که در این زمینه طرح‎های نیز به تصویب رسید.

در این جلسه رسیدگی به سه مورد از مصوبات جلسه قبل مجددا در دستور کار قرار گرفت، همچنین مقرر شد، مسئولان دانشگاه‌ها نام خوابگاه‌های خودگردانی را که دانشجویان آن واحد دانشگاهی در آن مستقر هستند، به فرمانداری ارائه کنند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات