دیروز /

لرستان خبر: در مراسم افتتاحیه دفتر استانی خبرگزاری بین‌المللی تسنیم در استان لرستان، قائم مقام خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه تسنیم یک خبرگزاری حرفه‌ای با جوهره انقلابی و ارزشی است، گفت: اندیشه‌های مقام معظم رهبری و مکتب امام خمینی(ره) منشور کاملی برای خبرگزاری تسنیم است.

به گزارش لرستان خبر، عباس درویش‌توانگر در آئین افتتاحیه دفتر استانی خبرگزاری بین‌المللی تسنیم در استان لرستان که با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان، معاونان استاندار، مدیران ارشد خبرگزاری بین المللی تسنیم، فرماندار خرم‌آباد، نمایندگان مردم لرستان در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، مدیران اجرایی و جمعی از اصحاب رسانه‌، نخبگان و فرهیختگان استان برگزار شد، اظهار کرد: خبرگزاری تسنیم در سال 91 رسما فعالیت خود را آغاز کرد و به گونه‌ای فعالیت خود را ادامه داده که در این 19 ماه، به لحاظ اثرگزاری و جریان‌سازی جزو 3 یا 4 خبرگزاری برتر کشور بوده است.

 

وی افزود: تسنیم موفقیت خود را مرهون تلاش بی‌وقفه نیروهای باتجربه و جوان ارزشی می‌داند؛ به جرأت می‌توان گفت این خبرگزاری در 19 ماه گذشته به اندازه 10 سال فعالیت در عرصه رسانه انجام داده و این نیز ناشی از اخلاص نیروها و الطاف الهی است.

 

قائم مقام خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه تسنیم یک خبرگزاری حرفه‌ای با جوهره انقلابی و ارزشی است، گفت: اندیشه‌های مقام معظم رهبری و مکتب امام خمینی(ره) منشور کاملی برای خبرگزاری تسنیم است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه درحال حاضر تسنیم علاوه بر زبان فارسی با 2 زبان عربی و انگلیسی فعالیت می‌کند، خاطرنشان کرد: تا پایان سال زبان اردو نیز به روی خروجی این خبرگزاری می‌رود؛ همچنین براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تعدادی زبان دیگر برای افزودن به خبرگزاری تسنیم در حال بررسی است.

 

درویش‌توانگر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت بالای دقت در امر خبررسانی تصریح کرد: این خبرگزاری ضمن اینکه سرعت را لازمه کار خبری و اطلاع رسانی می‌داند، دقت و واقع بینی را بیش از سرعت در اخبار مد نظر دارد.

 

وی از راه‌اندازی دفاتر خارجی خبرگزاری تسنیم در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود: انشاالله تا 2 ماه آینده تمامی دفاتر استانی خبرگزاری تسنیم در سطح کشور افتتاح می‌شود که پس از آن افتتاح نمایندگی‌های خارجی تسنیم در دستور کار قرار دارد؛ البته در حال حاضر دفاتر نمایندگی تسنیم در کشور‌های سوریه و لبنان افتتاح و آغاز به کار کرده‌اند.

 

قائم مقام خبرگزاری تسنیم با تاکید بر رویکرد "مردم‌محور بودن" تسنیم بیان کرد: تریبون خبرگزاری تسنیم در استان لرستان در اختیار مسئولان و مردم قرار گرفته و آمادگی دارد تمامی دغدغه‌ها و مشکلات مردم را به مسئولان انتقال دهد.

 

وی با اشاره به خط و مشی اعتدالی در خبرگزاری تسنیم، گفت:‌ مبنای ما اعتدال  است و اعتدال را نیز بر اساس شاخص منویات مقام معظم رهبری تعریف می‌کنیم، در این راستا باید توجه داشت که هر فردی نسبت به ایشان به هر میزان زاویه داشته باشد از اعتدال فاصله گرفته و جزو خطوط قرمز ما محسوب می‌شود.

 

درویش‌توانگر در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامی داشت سالروز رحلت امام خمینی(ره) و آغاز دوران زعامت مقام معظم رهبری بیان کرد: در سفری که بنده به جنوب لبنان داشتم جایی نبود که بروم و راجع به امام(ره) سخن نگویند، همه آن‌ها می‌گفتند امام خمینی(ره) به ما "حیات"، "عزت" و "استقلال" داده و عزت امروز ما ناشی از عمل به منویات و شاخصه‌های امام راحل و مقام معظم رهبری است.

 

وی با بیان مطلب فوق تاکید کرد:‌ افرادی که در گذشته از امام خمینی(ره) دم می‌زدند امروز جرات نمی‌کنند سیاست‌های "استکبارستیزی" و دیدگاه‌های مختلف امام(ره) را در عرصه‌های "فرهنگی" و "اقتصادی" مرور کنند.

 

قائم مقام خبرگزاری تسنیم با اشاره به دوران 25 ساله زعامت مقام معظم رهبری گفت: امام خامنه‌ای در این سال‌ها همواره با "درایت"، "هوشیاری" و "پختگی" با تمام توطئه‌ها مقابله کرده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به جریان سوریه و پیروزی قاطعانه بشار اسد براساس پیش‌بینی‌های معظم‌له اشاره کرد.

 

وی تصریح کرد: در همین راستا باید توجه داشته باشیم که غرب قصد داشت سه ماهه کار بشار اسد را بسازد و جنگ جهانی اعلام نشده‌ای علیه بشار اسد و ملت سوریه به‌راه انداخت، این درحالی بود که مقام معظم رهبری همانطوری که به حزب‌الله در جنگ 33 روزه فرمودند پیروزی را در این جنگ خواهد دید، در مورد سوریه هم درحالی که چند ماهی نگذشته بود فرمودند پیروزی‌های سوریه درخشان تر از جنگ 33 روزه حزب‌الله خواهد بود؛ از همین رو کسانی که می‌گفتند بشار اسد جایگاهی در بین مردم ندارد، با انتخابات اخیر باید نسبت به تحلیل‌های غلط گذشته خود تجدید نظر کنند.

 

درویش‌توانگر تاکید کرد: البته تدبیر و درایت مقام معظم رهبری در جریان کوی دانشگاه، پرونده میکونوس، ماجرای جنگ آمریکا علیه صدام، فتنه 88 و موارد عدیده دیگر مشخص شده است بنابراین وظیفه هر خبرگزاری ارزشی و انقلابی تببین این مسائل است.

 

قائم مقام خبرگزاری تسنیم در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر اهمیت تبیین مسئله مهدویت و ظهور امام عدل و عدالت گستر از سوی رسانه‌های ارزشی خاطرنشان کرد: مارکسیست‌ها و همچنین عده‌ای از روشن فکران داخلی در گذشته می‌گفتند دین افیون توده‌ها است درحالی که این افراد امروز باید نسبت به موضع خود تجدید نظر کنند و پایان تاریخ را مهدویت و ظهور امام عدل و عدالت گستر بدانند؛ البته فوکویاما هم در گذشته در این رابطه نظریه پایان تاریخ را مطرح کرد درحالی که در جنگ افغانستان و عراق به اشتباه‌بودن این نظریه پی برد و حرف خود را پس گرفت.

 

در این مراسم همچنین حکم مصطفی مطلوبی به‌عنوان مدیر دفتر نمایندگی خبرگزاری تسنیم در استان لرستان به وی اعطا شد.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • دوکوهه

    با سلام و خسته نباشید
    مراسم احیای شب نیمه شعبان در مسجدالرسول (ص) برگزار می گردد
    برگه تبلیغات مراسم در آدرس زیر می باشد

    http://up.aflakyan6200.ir/up/aflakyan6200/%D8%B4%D8%A8%20%D8%A7%D8%AD%DB%8C%D8%A7%D8%A1%20%D9%86%DB%8C%D9%85%D9%87%20%D8%B4%D8%B9%D8%A8%D8%A7%D9%86%20%D8%A7%D8%B5%D9%84%DB%8C.jpg

نظرات