مدیر کل انتقال خون لرستان گفت:

لرستان خبر: مدیر کل انتقال خون لرستان با بیان اینکه ثبت انجمن اهداکنندگان خون لرستان درحال انجام است ،گفت: هدف از راه اندازی این انجمن جذب اهدا کنندگان خون است و تبدیل اهداکنندگان غیر مستمر به اهداکنندگان مستمر و حفظ و نگهداری آنها در سیستم اهدای خون است.

به گزارش لرستان خبر،ˈ امیر حسین تروندˈ روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در سال گذشته 48 هزارو 722 نفر در استان لرستان به پایگاههای خون مراجعه کردند. در حال حاضر 18 هزار و 946 اهداء کننده خون مستمر در لرستان وجود دارد.
 

وی اظهار داشت: در سال گذشته 39 هزارو 172 نفر خون گیری شده است ،که نسبت به سال قبل 1.84 درصد افزایش داشته است
 

مدیر کل انتقال خون استان لرستان درادامه گفت: از این تعداد اهدا کننده خون 35 هزارو 135 نفر آقا و 4 هزار و 37 نفر خانم هستند.
 

وی بااشاره به اینکه انتقال خون استان لرستان در تمام شاخص ها نظیر اهدا خون، تعداد مراجعین، تعداد اهداکنندگان در رتبه 13 قرار داد ،افزود : درحال حاضر سه پایگاه انتقال خون در شهرهای خرم آباد، بروجرد و الیگودرز با 80 نفر پرسنل به مردم خدمات دهی می کنند.
 

همچنین تروند گفت: کمبود پزشک یکی از مهم ترین چالش های مجموعه انتقال خون لرستان است ،که امید است در سال جدید این مشکل حل شود.
 

وی در ادامه اظهار داشت اولین: انجمن اهداء کنندگان خون کشور در لرستان برای اولین بار اهداء خواهد شد واعضای آن از بین اهدا کنندگان مستمر جذب می شوند.
 

وی با بیان اینکه ثبت این انجمن درحال انجام است ،گفت:هدف از راه اندازی این انجمن جذب اهدا کنندگان خون است و تبدیل اهداکنندگان غیر مستمر به اهداکنندگان مستمر و حفظ و نگهداری آنها در سیستم اهدای خون است.
 

وی با بیان اینکه این انجمن از سوی اهدا کنندگان خون استان لرستان به صورت خودجوش راه اندازی خواهد شد، گفت: هم اکنون مراحل ثبت و تاسیس این انجمن در استان در حال انجام است.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات