معون پیشگیری از وقوع جرائم دادگستری لرستان عنوان کرد

لرستان خبر: معاون پیشگیری از وقوع جرائم دادگستری استان لرستان با بیان اینکه پیشگیری یک نهاد فرهنگی است و نه یک نهاد کیفری افزود: عدم حضور مسئولان در جلسه‎ها نشان می‎دهد که این اشخاص یا در حد این مسئولیت‎ها نیستند و یا اینکه نمی‎خواهند، کار کنند.

به گزارش لرستان خبر، محمد تقی شاکرمی صبح امروز در جلسه پیشگیری از جرم استان لرستان ضمن تبریک ولادت حضرت مهدی (ع) اظهار داشت: پیشگیری از جرم یک کار فرهنگی است، بنابراین در نظر داریم در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی به منظور پیشگیری از وقوع جرم در استان جلساتی با حضور استاندار، مدیران کل سازمانها و... برگزار کنیم.

 

وی با بیان اینکه پیشگیری از وقوع جرم وظیفه همه مسئولان است، ادامه داد: بسیاری از مسائل جامعه امروز باعث به وجود آمدن دغدغههای سیاسی، اخلاقی، دینی و قضایی ما شده است، بنابراین از همه مسئولان امر حضور به موقع و مستمر برای رسیدگی به وضعیت کنونی جامعه را خواستار هستیم.

 

این مسئول یادآور شد: عدم حضور به موقع مسئولان در این‌گونه جلسات مهم باعث به وجود آمدن آسیبهای اجتماعی بیشتری در جامعه می‌شود.

 

 شاکرمی بیان داشت: باید در خصوص پیشگیری هر چه بیشتر جرم در جامعه، کارگروه‌هایی تشکیل شوند تا در مسائل آموزشی، قضایی و فرهنگی راه حلهای موثرتری ارائه شود، زیرا اگر نسبت به وقوع جرم در جامعه بیتفاوت باشیم، سیل بیبند و باری، فساد و ناامنی جامعه را فرا میگیرد.

 

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان با اشاره به اینکه در بحث خشونتهای خیابانی این نهاد آموزشهای لازم را داده است، متذکر شد: نیروی انتظامی باید جوابگو باشد و متخلفان را مجازات کند که متاسفانه تاکنون مجازاتها به جا و به موقع انجام نگرفته و عدالت اجرا نشده است.

 

شاکرمی با اشاره به بحث امنیت شهروندان در استان لرستان افزود: سرقت پدیدهای اجتماعی است، بنابراین همه ما باید در این زمینه مسئولیت خود را به موقع انجام دهیم و نهادهایی که وظیفه اطلاع‌رسانی عمومی را به عهده دارند، تلاش خود را دوچندان کنند.

 

این مسئول اضافه کرد: مسئولان باید مردم را از مسائل جامعه آگاه کنند، زیرا اموال مردم مانند خون مردم محترم است و در این خصوص باید امکاناتی برای آموزش عمومی مردم فراهم شود.

 

شاکرمی با اشاره به اینکه متاسفانه مجوز حمل سلاح به راحتی داده میشود، تاکید کرد: باید افرادی که در خرید و فروش سلاح دست دارند، شناسایی و با آنان برخورد شود، زیرا جوانان امروز کم حوصله هستند و در درگیریها به انواع سلاح پناه میبرند، بنابراین باید طریقه صحیح استفاده از اسلحه گوشزد شود.

 

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که ما مردم خوبی داریم و اینها بهترین گنجینههای ما هستند که باید مراقبشان باشیم، ادامه داد: مسئولان فرهنگی بودجههای 3 تا 4 میلیاردی دارند، اما ابراز بیپولی می‌کنند، این در حالی است که در برخی مهمانیها غذاهای خارجی سرو میکنند و متاسفانه به صورت جدی پیگیر وضعیت مردم نیستند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات