مسئول کانون‎های فرهنگی هنری مساجد لرستان:

لرستان خبر: مسئول دبیرخانه کانون‎های فرهنگی هنری مساجد لرستان گف: 334 کانون فرهنگی هنری مساجد در لرستان وجود دارد که 50 درصد آن‏ها میزبان و مجری برنامه‏های اوقات فراغت در فصل تابستان هستند.

به گزارش لرستان خبر، حجت‏ الاسلام سید علی موسوی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خرم‏آباد ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) اظهار داشت: 334 کانون فرهنگی هنری مساجد در لرستان وجود دارد که 50 درصد آن‏ها میزبان و مجری برنامه‏های اوقات فراغت در فصل تابستان هستند.

 

وی با اشاره به اینکه کانون فرهنگی هنری مساجد از سال 71 آغاز به کار کردهاند، عنوان داشت: خوشبختانه استان لرستان از نظر جذب جوانان به مساجد که یکی از اهداف اصلی در اجرای برنامه‏های طرح فراغت در سطح کانون‏های سطح استان است، توانسته موفق باشد که این برای ما جای امیدواری دارد.

 

این مسئول یادآور شد: ما باید برنامه‏های متنوعی برای پر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان داشته باشیم، بنابراین در این زمینه کانون‏های فرهنگی مساجد در سطح استان لرستان برنامه‏های زیادی در نظر گرفته‏اند.

 

حجتالاسلام موسوی خاطرنشان کرد: ما باید توجه داشته باشیم، کلاس‏های اوقات فراغت جوانان را با کلاس‏های آموزشی اشتباه نگیریم، زیرا در کلاس‏های اوقات فراغت هدف اصلی باید تربیت نسل جوان و نوجوان باشد.

 

وی تصریح کرد: نباید کلاسهای اوقات فراغت با کلاسهای آموزشی اشتباه گرفته شود، در کلاسهای اوقات فراغت باید به بحث تربیتی نسل جوان توجه شود.

 

مسئول دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد لرستان با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ماه بندگی و عبادت است، ادامه داد: حضور جوانان در کانون‏های فرهنگی و هنری مساجد در ایام ماه مبارک رمضان می‏تواند، اثرهای معنوی زیادی داشته باشد.

 

این مسئول اظهار کرد: تقارن ماه مبارک رمضان با ایام فراغت جوانان یک امر خوشایند است که باید برای آن برنامهریزی زیادی شود.

 

وی اضافه کرد: ثبت‏نام اوقات فراغت در کانون‏های فرهنگی و هنری مساجد از نیمه دوم اردیبهشت ماه آغاز و تا پایان تابستان ادامه دارد.

 

حجتالاسلام موسوی با اشاره به اینکه 87 کتابخانه کوچک در مساجد لرستان وجود دارد، متذکر شد: مسجد جایگاه تقوا، معنویت و عبادت است و کودکان می‏توانند، با رفتن به این مکان‏ها روحیه معنوی بالای داشته باشد و به صورت دینی تربیت شوند.

 

این مسئول بیان داشت: از جمله برنامه‏های اوقات فراغت جوانان در کانون‏های فرهنگی مساجد لرستان کلاس‏های قرآنی، ورزشی، اصول، فروع  و معاد دین، اردوهای زیارتی سیاحتی درون استان و بیرون از استانی هستند.

 

مسئول دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد لرستان با اشاره به اینکه کانون‏های فرهنگی هنری مساجد لرستان بهترین مکان برای گذراندن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان هستند، متذکر شد: این کانون‏ها برنامه‏های زیادی برای اوقات فراغت جوانان در نظر گرفتهاند.


 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات