نماینده مردم بروجرد در مجلس:

لرستان خبر: نماینده مردم بروجرد در مجلس از بیکاری به عنوان بزرگ‏ترین چالش پیش روی مردم و مسئولان استان لرستان نام برد و اضافه کرد: در شهرستان بروجرد بیش از 42 درصد افراد بیکار را جوانان دارای مدارک تحصیلی بالا تشکیل می‎دهند.

به گزارش لرستان خبر، بهرام بیرانوند صبح امروز در جمع خبرنگاران در خرمآباد اظهار داشت: مسئولان باید سعی کنند، از فرصت که برای استان لرستان به وجود آمده است، استفاده کنند و از نزدیک مشکلات و چالشهای پیش رو در حوزههای مختلف این استان را به مسئولان کشوری انتقال دهند.

 

بیرانوند بیان داشت: بیکاری تبعات متعددی به دنبال دارد که فقر و مهاجرت به استانهای برخوردار از آن جمله است.

 

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی اشتغالزایی را یکی از اولویتهای اصلی در لرستان و بروجرد عنوان و تصریح کرد: در صورت فراهم شدن زمینه اشتغال برای افراد بیکار و جویای کار، از مهاجرت آنها جلوگیری میشود.

 

بیرانوند سرمایهگذاری در بخش‌های تولید و صنعت را از مهمترین خواسته‌ها و مطالبات مردم بروجرد از دولت تدبیر و امید برشمرد.

 

وی با اشاره به کم آبی در برخی روستاهای حوزه این شهرستان، افزود: در روستاهایی که کم آبی به بحران تبدیل شده است، آب شرب مورد نیاز روستائیان از طریق تانکر انجام میشود.

 

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی میانگین گازرسانی به روستاهای این شهرستان را در مقایسه با سایر شهرستان‌های کشور کمتر دانست و گفت: در سفر هیئت دولت به استان لرستان و شهرستان بروجرد باید نسبت به مطرح کردن این معضل نیز اقدام شود.

 

بیرانوند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ارائه مجوز منطقه ویژه اقتصادی بروجرد در سال 89 اضافه کرد: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در این شهرستان نقش عمده‌ای در اشتغالزایی ساکنان آن داشته و به رونق اقتصادی کمک شایانی میکند.

 

وی در ادامه با اشاره به سد آبسرده که بخش قتبل توجهی از آب شرب مورد نیاز بروجرد را تامین میکند، تکمیل این سد را یکی از اولویتهای شهرستان بروجرد عنوان کرد.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات