دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان:

لرستان خبر: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان با بیان اینکه 40 درصد از ترخیص‌ها در گذشته پاک مانده‌اند، عنوان کرد: معتادانی که بعد از ترخیص پاک بمانند می‌توانند از تسهیلات اشتغال، مسکن و خدمات درمانی استفاده کنند.

لرستان خبر، حجت‌الله فراشی عصر امروز در همایش بزرگ بهبودیافتگان استان در اقامتگاه فرهنگی تربیتی نور خرم‌آباد که به مناسبت سالروز مبارزه با مواد مخدر در خرم‌آباد برگزار شد، اظهار داشت: فرایند درمانی به مدت سه تا شش ماه ادامه دارد که شامل مراحلی از قبیل کلاس‌های گروه درمانی، داروی متادون است.

 

وی افزود: خدمات درمانی، حرفه‌آموزی و ایجاد اشتغال برای آنان در دستور کار قرار دارد.

 

فراشی تأکید کرد: از همه دستگاه‌های مربوطه تقاضا داریم، مراقبت‌های پس از خروج را جدی بگیرند، خانواده، جامعه و همه اطرافیان باید پذیرای این عزیزان باشند و با چشم بدبینی به آنان ننگرند؛ همچنین این عزیزان نیز برای تغییر باور اطرافیان نسبت به خودشان باید تلاش کنند.

 

وی بیان کرد: مجموعه فعلی دارای بهداری، زمین کشاورزی، سوله چند منظوره برای ورزش، کارآموزی و گذران اوقات فراغت است که عملیاتی شدن مراحل مختلف را در دستور کار سال 93 داریم.

 

این مسئول اذعان داشت: امروز از کسانی که بالای سه ماه پاک مانده‌اند، دعوت به عمل آوردیم تا شاهد شادی آنان باشیم.

 

فراشی ادامه داد: بعد از گذراندن دوره سه ماهه پاکی طبق نظر تیم متخصص که شامل پزشک، روانشناس و مددکار است، به دوره‌ها فرستاده می‌شوند، در حال حاضر 140 نفر در مرکز مقیم هستند و تمام فضاهای این مرکز با دوربین‌مدار بسته کنترل می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: هیچ‌گونه هزینه‌ای از این عزیزان دریافت نمی‌شود و بعد از غربالگری توسط نیروی انتظامی به این مرکز فرستاده می‌شوند.

 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان بیان داشت: در دو سال اخیر نزدیک به دو هزار نفر در چرخه پذیرش قرار گرفته‌اند که 100 نفر از آنان مربوط به این مرکز هستند و هدف اصلی ما تغییر رفتار این عزیزان است.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات