قائم مقام کمیته امداد استان لرستان خبر داد

لرستان خبر: قائم مقام کمیته امداد استان لرستان گفت: با تاکید بر اینکه حامیان طرح اکرام ایتام با تاسی از سیره ائمه معصومین(ع) در خصوص توجه به یتیم و یتیم نوازی پا به عرصه حمایت از این ایتام می‌پردازند، تصریح کرد: طرح اکرام یکی از موفقترین طرح‌های امداد محسوب می‌شود. در استان لرستان 8 هزار و 400 یتیم وجود دارد که همگی آنان تحت سرپرستی حامیان بومی و غیر بومی قرار دارند.

لرستان خبر، مجید طائف صبح امروز در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد گفت: طرح اکرام ایتام طرحی در راستای حمایت‌های مادی و معنوی از فرزندانی است که دست روزگار آنان را از نعمت وجود پدر و مادر محروم گذاشته است.

 

طائف اظهار داشت: طرح اکرام ایتام از سال 1378 با استقبال بی‌نظیر مردم و خیرین نیک اندیش آغاز و با همراهی و همگامی بی‌دریغ آنان تداوم یافت.

 

قائم مقام کمیته امداد استان لرستان با بیان اینکه طرح اکرام ایتام با هدف مشارکت خیرین و نیکوکاران در مساعدت مادی معنوی ایتام فرزندان فاقد پدر و مادر و یا پدر شکل گرفته گفت: هر فرد نیک اندیش می‌تواند با انتخاب یک یا چند فرزند معنوی و واریز ماهانه 300 هزار ریال به حساب آنان به این طرح آسمانی بپیوندند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد 8 هزار و 494 یتیم(4 هزار و 316 خانوار) که از این تعداد یک هزار و 931 خانوار شهری و 2 هزار و 385 خانوار روستایی هستند، گفت: از این تعداد 53,7 درصد را دختران و 46,3 درصد را پسران تشکیل می‌دهند.

 

طائف با اشاره به اینکه رویکرد اصلی این طرح ترویج فرهنگ نوعدوستی، حفظ عزت نفس و رشد و تعالی فرزندان این مرز و بوم و بهره‌مندی از قلوب پاک و نیات آسمانی حامیان است، گفت: 7,94 درصد ایتام لرستانی زیر هفت سال سن، 82,27 درصد ایتام هفت تا 12 سال، 47,69 درصد را ایتام 13 تا 18 سال و مابقی را ایتام بالای 18سال تشکیل می‌دهند.

 

قائم مقام کمیته امداد استان لرستان در پایان سخنان خود اذعان داشت: از مجموع ایتام استان تعداد 36 نفر دارای بیماری صعب‌العلاج دختر و پسر 25 نفر دارای بیماری صعب‌العلاج هستند.

 

وی با اشاره به اینکه کلیه شهرستان‌های استان آماده دریافت کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم نیکوکار این استان جهت رفع مشکلات ایتام در ماه مبارک رمضان هستند، متذکر شد: از تمام حامیان و خیرین نیک اندیش که همواره یاری‌گر امداد در امر خدمت‌رسانی به ایتام و نیازمندان هستند، تقدیر و تشکر می‌شود.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات