امام جمعه پلدختر:

لرستان خبر: امام جمعه پلدختر گفت: وجود ماهواره در محیط خانواده‎ها یکی از معضلات فرهنگی و خطر جدی برای از بین بردن بنیان خانواده‎ها است که امروز به درون روستاها نیز وارد شده است، بنابراین دهیارها باید در این زمینه فرهنگ‎سازی و آثار سوء ماهواره‎ را به خانواده‎ها و روستائیان بیان کنند.

لرستان خبر، حجتالاسلام علی‌محمد لروند عصر امروز در دیدار با دهیارهای شهرستان پلدختر با بیان اینکه وضعیت و امکانات روستاهای امروز کشور با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست و این به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی است، دهیار موفق را دهیاری دانست که از حقوق روستائیان دفاع کند و اظهار داشت: توزیع اعتبارات با توجه به جمعیت روستاها یکی از خواستههای مردم روستاها است، چراکه در برخی از روستاها، جمعیت بیشتری وجود دارد.

 

وی با بیان اینکه توجه به مسائل فرهنگی یکی از وظایف دهیارها در روستاهای کشور است، با اشاره به برخی از  آسیبهای اجتماعی که روستاها را تهدید میکند، خاطرنشان کرد: وجود ماهواره در محیط خانوادهها یکی از معضلات فرهنگی و خطر جدی برای از بین بردن بنیان خانوادهها است که امروز به درون روستاها نیز وارد شده است، بنابراین دهیارها باید در این زمینه فرهنگسازی و آثار سوء ماهوارهرا به خانوادهها و روستائیان بیان کنند.

 

امام جمعه پلدختر ادامه داد: با توجه به خطراتی که 150 کانال فارسی‌زبان ماهواره برای مردم و به خصوص جوانان دارد، دهیارها باید با اطلاع‌رسانی درست و کار فرهنگی، خانوادهها را از وجود این تهدیدها آگاه کنند.

 

لروند، پرهیز از سیاسیبازی و باندبازی را از عوامل موفقیت در کار دهیارها دانست و اضافه کرد: وجود برخی از مشکلات و اختلافات در سطح استان لرستان نتیجه سیاسی بازیهای برخی مسئولان است که باید رفع شوند.

 

وی در پایان یادآور شد: در سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» دهیارها باید در ترویج فرهنگ دینی و اسلامی در روستاها تلاش بیشتری کنند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات