امام جمعه بروجرد:

لرستان خبر: امام جمعه بروجرد درمورد زندانیان جرایم غیرعمد نیز گفت: این افراد بیشتر کسانی هستند که بخاطر بدهکاری دیه، تصادفات، مهریه به زندان افتاده اند و یا احیانا بدهی های محدودی داشتند ، اما اثبات شده که کار آنها کلاهبرداری نیست.

لرستان خبر، حجت الاسلام والمسلمین ˈحسن ترابیˈ چهارشنبه شب درمراسم جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در تالار امیران بروجرد افزود:زندگی جمعی بدون انفاق معنی و مفهومی ندارد.
 

وی با اشاره به برگزاری جشن گلریزان آزاد سازی زندانیان غیرعمد تصریح کرد: برپایی و حضور در چنین رویدادهایی فواید بسیاری دارد که از جمله آنها می توان به نجات افراد گرفتار بویژه سرپرست خانوار اشاره کرد.
 

به گفته وی حضور در این آیین ها در مرحله اول موجب رضای خداوند متعال می شود و فرد نیز از کمک به همنوع اظهار لذت و خوشحالی می کند و در روحیه فردی و اجتماعی او تاثیر قابل ملاحظه ای می گذارد.
 

امام جمعه بروجرد افزود: شایسته نیست این افراد بدلیل این بدهی ها و جرایم غیرعمد، هم ردیف با سارقان و کلاهبرداران حرفه ای در زندان بمانند و باید با کمک همه هموطنان و مسوولان، زمینه آزادی آنها را فراهم کرد.
 

وی بیان کرد: رعایت قوانین و دستورهای دینی و اصلاح رفتارهای اجتماعی، راهکاری مناسب و قطعی برای کاهش تلفات و خسارت های ناشی از مشکلات زندگی اجتماعی است.
 

حجت الاسلام والمسلمین ترابی تصریح کرد: جرائم غیر عمد به این معناست که فرد در ارتکاب جرم از روی عمد عمل نکرده که این مشکل می تواند افراد مختلف یک جامعه و حتی متدینان و انسان های خیر را هم درگیر کند.
 

به گفته وی کمک به زندانیان جرایم غیرعمد نه تنها خانواده های گرفتار را نجات می دهد، بلکه از فساد اجتماعی جلوگیری می کند.
 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات