مدیرکل زندان‎های لرستان خبرداد

لرستان خبر: مدیرکل زندان‎های لرستان گفت: در حال حاضر 230 زندانی جرائم غیرعمد با 17 میلیارد تومان بدهی در زندان‌های لرستان به سر می‎برند که اگر 9 میلیارد تومان آن با فعالیت‎های مددکاری جمع‎آوری شود و هشت میلیارد تومان از آن باقی بماند، می‎توانیم همه آنها را آزاد کنیم..

لرستان خبر، علی‌محمد محمدی پنجشنبه شب در جشن گلریزان استان لرستان در خرمآباد اظهار داشت: نماینده ولی فقیه لرستان و امام جمعه خرمآباد به عنوان رئیس هیئت امنای پایگاه ستاد دیه با مدیریت خود این ستاد را همواره یاری کرده است.

 

وی عنوان داشت: باید از استاندار پر تلاش این استان به علت توجه ویژهای که به ستاد دیه دارد، تقدیر و تشکر کنیم.

 

این مسئول بیان داشت: یکی از دغدغههای مدیریت ارشد این استان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در استان لرستان است که در این جشن نیز 30 میلیون تومان نیز به این زندانیان و تسهیلات قرضالحسنه 15 میلیون تومانی برای آنها هدیه کرده است که این امر نشان از اهمیت دادن وی به این موضوع است.

 

محمدی یادآور شد: در اواخر سال گذشته و اوایل سال 93 مردم این استان 340 میلیون تومان به ستاد دیه کمک کرده‏اند و با این کمک 51 نفر زندانی جرائم غیرعمد آزاد شده‌اند.

 

مدیرکل زندانهای لرستان تصریح کرد: استان لرستان مردمی خونگرم و متعصب دارد که همین تعصب باعث شده در سال گذشته 256 زندانی با کمکهای مردمی و ستاد دیه استان آزاد شوند که از این تعداد 107 زندانی حوادث رانندگی و مابقی زندانی بدهکار مالی، مهریه و... بودهاند.

 

وی متذکر شد: این تعداد زندانی 15 میلیارد و 700 میلیون تومان بدهی داشتهاند که این مبلغ از طریق جشنهای گلریزان جمعآوری شده است.

 

این مسئول یادآور شد: در سه ماه نخست امسال 84 نفر زندانی جرائم غیرعمد آزاد شده‌اند که بدهی آنها 440 میلیون تومان بوده است.

 

مدیرکل زندانهای لرستان خاطرنشان کرد: از خیرین لرستانی انتظار می‌رود که در این‌گونه جشن‌ها حضور گسترده‌ای داشته باشند.

 

گفتنی است، کمیته امداد لرستان 250 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه کم‌بهره برای آزاد شدن زندانیان جرایم غیرعمد هدیه کرد و این در حالی است که سال گذشته این کمیته 17 زندانی لرستان را آزاد کرد.

 

در ادامه شهردار خرم‌آباد به همراه یکی از اعضای شورای شهر خرم‌آباد پنج میلیون تومان به زندانیان کمک کردند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات