مدیرکل امور اجتماعی استانداری لرستان:

لرستان خبر: مدیرکل امور اجتماعی استانداری لرستان با بیان اینکه تمام شهدای زنی که در راه انقلاب جان خود را نثار کرده‌اند جزو زنان محجبه بوده اند گفت: حال سوال من این است که چرا زنانی که با آن اعتقاد مدافع انقلاب بودند امروز برخی از آن ها دچار بدحجابی شده اند؟

لرستان خبر، علی قربانی امروز در میزگرد حجاب و عفاف که بمناسبت گرامیداشت روز ملی حجاب با حضور اعضاء هیات علمی دانشگاه های لرستان، فعالان تشکل های دانشجویی و مسئولان استانی توسط حوزه مدیریت خواهران بسیج دانشجویی استان لرستان برگزار شد، اظهار کرد: اجرای مصوبه 427 شورای عالی انقلاب فرهنگی می تواند انقلاب عظیمی در حجاب و عفاف ایجاد کند و خوشبختانه در این راستا اقداماتی را با تشکیل تیم های بازرسی در دستگاه های اجرایی استان آغاز کرده ایم و به ساماندهی خوبی هم رسیده ایم.

 

وی با تاکید بر اینکه مسائل فرهنگی از جمله اشاعه فرهنگ حجاب و عفاف با زور و نظامی‌گری  نهادینه نمی شوند، افزود: امام خمینی (ره) با تکیه بر فرهنگ و اعتقادات انقلاب اسلامی را به ثمر رساند و قطعا اگر در این مسیر بحث ایثار و شهادت مطرح نبود هیچگاه انقلاب به جایگاه رفیعی که امروز به آن دست یافته است دست نمی یافت.

 

قربانی با ذکر خاطره ای از ایام اسارت 10 ساله خود در عراق به نقش فرهنگی مرحوم ابوترابی در اصلاح اسیران اشاره کرد و افزود: در اردوگاهی که ما حضور داشتیم اکثر اسیران که جزو رزمندگان نبودند اعتقادی به انقلاب اسلامی نداشتند، از این رو همواره با آنها در حال مجادله بودیم اما زمانی که مرحوم ابوترابی به این اردوگاه آمد و در جریان ماجرا قرار گرفت در مورد واکنش ما در قبال این افراد توضیح خواست که ما گفتیم آنها را طرد کرده‌ایم اما این انسان والا مقام در پاسخ به ما بیان داشت که شما برای راحتی کار خودتان آن ها را طرد کرده اید.

 

 قربانی اظهار کرد: امروز برای پیشبرد مسائل فرهنگی باید با اخلاق اسلامی و پرهیز از هرگونه نظامی‌گری و اجبار برنامه‌ها را پیش ببریم.

 

مدیرکل امور اجتماعی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه حجاب تنها مختص به زنان نیست و این مقوله مردان را نیز شامل می شود، گفت: متاسفانه انسان گاهی اوقات از وضعیت اساتید و دانشجویان پسری که با وضعیت زننده در محیط دانشگاه حاضر می شوند احساس تاسف می کند.

 

قربانی بیان کرد: 17 سال پیش مقام معظم رهبری بحث تهاجم فرهنگی و هفت سال بعد از آن در مورد ناتوی فرهنگی هشدار دادند و امسال نیز بحث رخنه فرهنگی را پیش کشیدند و با این حال سوال اینجاست که با این همه هشدار از جانب ایشان بحث اعتقاد ما از کجا سردرآورده است؟

 

وی افزود: مبارزه با فرهنگ استکباری غرب، آگاهی بخشی در زمینه آزادی های صحیح و غلط، تقویت باورهای فکری مردان و زنان ، نشان دادن ارزش های اسلامی و انسانی، تربیت و تزکیه نفس، احیاء فرهنگ اصیل اسلامی، ترویج فرهنگ غیرت اسلامی و همچنین ترویج شیوه های آموزش حجاب و عفاف از جمله راهکارهای عملی اشاعه حجاب و عفاف در جامعه هستند.

 

مدیرکل امور اجتماعی استانداری لرستان با اشاره به اینکه هر چه از مسائل اعتقادی فاصله بگیریم به پرتگاه نزدیک تر می‌شویم گفت: امروز 160 شبکه ماهواره ای فارسی زبان علیه ارزش های اسلامی تبلیغ می‌کنند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات