سرپرست فرمانداری شهرستان بروجرد:

لرستان خبر: سرپرست فرمانداری شهرستان بروجرد گفت: مراکز درمانی جوابگوی نیاز جمعیت بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی نیست. خدمات ارائه شده به بیمه شدگان باید متناسب با جمعیت آنها و مطلوب باشد.

لرستان خبر، رضا آریایی عصر امروز در دیدار با کارکنان سازمان تاًمین اجتماعی بروجرد، اظهار داشت: وجود این نارسایی در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی موجب می‌شود، در برخی موارد بیماران برای ادامه درمان به مرکز استان، استان‌های همجوار یا تهران مراجعه کنند.

 

وی، کمبود پزشک متخصص و کوچک بودن فضای بخش‌های درمانی را برخی از مشکلات موجود در مراکز درمانی طرف قرارداد سازمان تامین اجتماعی برشمرد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه بخش قابل توجهی از واحدهای تولیدی و صنعتی استان در بخش سیلاخور قرار دارند، اظهار کرد: به این ترتیب شهرستان بروجرد نسبت به دیگر شهرستان‌های استان لرستان جمعیت کارگری بالایی دارد و بر این اساس ارائه خدمات مطلوب و بهینه به قشر عظیم کارگری الزامی است.

 

سرپرست فرمانداری بروجرد عنوان کرد: با توجه به گستردگی واحدهای تولیدی، صنعتی و ... در شهرستان و مراجعه روزانه افراد زیادی به اداره تامین اجتماعی بروجرد، نیروهای شاغل در این اداره جوابگوی نیاز بیمه شدگان نبوده و ایجاد شعبه دوم تامین اجتماعی در شهرستان منطقی به نظر می‌رسد.

 

وی با اشاره به بدهی 8 میلیارد تومانی کارخانه سامان کاشی که مدت 9 سال است نسبت به پرداخت آن اقدام نشده است، گفت: با توجه به اینکه جلسات متعدد برگزار شده در این باره منتج به نتیجه نشده است، در برخی موارد سازمان تامین اجتماعی باید از طریق مبادی قانونی نسبت به دریافت حق بیمه خود با متخلفان رفتار کند.

 

این مسئول، پرداخت بدهی شهرداری بروجرد را ناشی از اهمال این نهاد ندانست و افزود: تزریق بیش از حد مورد نیاز نیرو به شهرداری بروجرد، این نهاد عمرانی و خدماتی را با مشکلات و چالش‌های عدیده‌ای روبرو کرده است.

 

سرپرست فرمانداری بروجرد خاطر نشان کرد: فعالیت 1700 نیروی کارمندی و کارگری در شهرداری بروجرد و بحث پرداخت حقوق، بیمه و مزایای آنها در طول سال رقم سنگین و قابل ملاحظه‌ای است.

 

آریایی ادامه داد: شهرداری به دنبال فرار از پرداخت حق بیمه نیست، اما وجود مشکلات مالی این نهاد را در ارائه تعهدات خود به سازمان تامین اجتماعی با مشکل مواجه کرده است.

 

وی پیشنهاد داد هماهنگی‌هایی ایجاد شود، تا بدهی این نهاد قسط بندی شده و به صورت ماهیانه به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود، تا این سازمان نیز بتواند در ارائه خدمات بیمه‌ای به نیروهای شهرداری با مشکل مواجه نشده و رضایت خاطر آنان را تامین کند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات