رئیس بهزیستی بروجرد:

لرستان خبر: رئیس بهزیستی بروجرد گفت: خیران شهرستان بروجرد در سه ماهه نخست امسال بیش از 170 میلیون ریال کمک های نقدی و غیر نقدی خود را به سازمان بهزیستی این شهرستان پرداخت کرده اند.

لرستان خبر، رضا پیردایه در دیدار با امام جمعه بروجرد که با حضور کارکنان این سازمان برگزار شد، اظهار کرد: برای معلولان ذهنی بروجرد 4 مرکز موجود است که یکی از این مراکز به صورت سیار است که بیماران اعصاب و روان را به این مراکز تحویل دادیم.

 

وی افزود: در این مراکز معلولان ذهنی 210 نفر نگهداری می شود که ماهیانه 120 هزار تومان برای این معلولان که در این مراکز نگهداری می شوند پرداخت می شود و همچنین به تعداد 63 نفر از بیماران اعصاب و روان در منزل این بیماران خدمات از سوی بهزیستی بروجرد ارائه می شود.
 

رئیس بهزیستی بروجرد با اشاره به خانه سالمندان بروجرد گفت: در خانه سالمندان برکتی بروجرد که خانم های سالمند نگهداری می شود، تعداد آن ها 27 نفر است که ماهیانه به ازای هر نفر مبلغ 2 میلیون و 500 هزار ریال پرداخت می شود و همچنین در خانه سالمندان مطیعی که در آن آقایان نگهداری می شوند که تعداد آن ها 150 نفر است که به ازای هر نفرمبلغ 250 هزار تومان پرداخت می شود.

 

پیردایه تصریح کرد: برای مشکلات نیازمندان تحت پوشش که مشکلات نخاعی دارند خدماتی چون پزشک و فیزیوتراپی داشتند ماهیانه به 100نفر از آن ها مبلغ 6 میلیون و 700 هزار تومان پرداخت می شود.

 

وی گفت: 60 هزارتومان بن کالا بین 1360خانوار تحت پوشش توزیع شده است.

 

رئیس بهزیستی بروجرد با اشاره به فعالیت 4 مرکز زنان که زیر نظر بهزیستی فعالیت می کنند بیان کرد: این 4 مرکز شامل دفتر امور زنان، دفتر شبهه خانواده، کودکان بی سرپرست و آسیب دیدگان اجتماعی و زنان بی سرپرست خانواده زیرنظر بهزیستی بروجرد فعالیت می کنند.

 

پیردایه عنوان کرد: برای 210 نفر از سرپرست های خانواده تحت پوشش بهزیستی بروجرد مبلغ 852 میلیون تومان بیمه بازنشتگی پرداخت شده است.

 

وی گفت: به 20 نفر از کمک هزینه ازدواج به مبلغ 4 میلیون ریال پرداخت شده است همچنین 47 نفر از فرزندان تحت پوشش که سرپرستی خانواده را برعهده دارند از خدمت سربازی معافیت آن ها گرفته شده است.

 

رئیس بهزیستی بروجرد تصریح کرد: به 990 نفر از کودکان تحت پوشش که در مهد کودک ها مشغول علم آموزی هستند مبلغ 40 میلیون ریال شهریه پرداخت شده است و همچنین هزینه توزیع غذا برای این کودکان در مهدکودک ها 40 میلیون ریال بوده است.

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات