در جلسه شورای اداری پلدختر:

لرستان خبر: فرماندار پلدختر با بیان مشکلات مرکز فنی و حرفه‌ای پلدختر و اینکه تجهیزات آن چهار سال بدون استفاده در انبار خاک می‌خورد، تصریح کرد: کمبود در توانایی، مهارت و ظرفیت انسانی، نشانی از این است که جامعه ما چندان به ظرفیت‌سازی نسل جوان توجه نداشته است.

لرستان خبر، قدرت‌الله ترابی‌نژاد عصر امروز در جلسه شورای ورزش و جوانان گفت: تقویت روحیه خودباوری و اعتماد به نفس و مسئولیت‌پذیری جوانان، موجب پیشبرد بهتر امور و رشد و موفقیت‌های بیشتر در حوزه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است.

 

وی با تاکید بر اینکه جوانی مقطع مهم و سرنوشت‌سازی است، افزود: چه بسا افرادی که در سن جوانی راه خود را پیدا می‌کنند و یا برعکس از همین سن بی‌راهه را بر می‌گزینند پس باید به جوانی و انتخاب راه در این مقطع از زندگی بها داد.

 

فرماندار پلدختر اظهار داشت: بها دادن به جوانان، آنها را مسئولیت‌پذیر می‌کند و چه بسا جوانان وقتی مورد مهر و توجه قرار گیرند، مسیر درست زندگی را انتخاب کرده و شاهد کاهش آمار جرم از سوی جوانان در جامعه هستیم.

 

وی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری بر نسل جوان در حقیقت ظرفیت‌سازی روی منابع بشری است، گفت: در صورتی که منابع بشری باظرفیت و آموزش دیده نداشته باشیم، نمی‌توانیم منابع و امکانات طبیعی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی جامعه خود را مدیریت کنیم.

 

وی افزود: نه تنها حکومت و نهادهای اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، بلکه خانواده‌ها مکلف هستند، تا روی فرزندان‌شان و نسل جوان خانواده سرمایه‌گذاری کنند و با این سرمایه‌گذاری‌ آینده اجتماعی و اقتصادی خانواده و نسل جوان را حفظ و تامین می‌کنند.

 

در ادامه فرماندار پلدختر با اشاره به نقش جوانان در پیروزی انقلاب اسلامی و در جنگ تحمیلی بر لزوم توجه مدیران بر نقش جوانان و توجه به این نسل تاکید کرد.

 

در این جلسه برخی از اعضای به بیان نظرات، دیدگاه‌ها و بیان اقدامات و فعالیت‌های خود در خصوص جوانان و ورزش پرداختند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات