مدیر کل بازرسی و شکایات مردمی استانداری لرستان:

لرستان خبر: مدیر کل بازرسی و شکایات مردمی استانداری لرستان گفت: ما توانسته‌ایم فضای بازرسی استانداری را از یک فضای امنیتی و پلیسی خارج و به سمت نظارت ارشادی حمایت‌گرایانه و راهنما گونه ببریم زیرا بازرسی شکایات یک دستگاهی ناظر بر تمام دستگاه‌ها است که رسانه‌ها باید با این بخش از استانداری باشند.

لرستان خبر، مهرداد علی‌پناه ظهر امروز در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: متأسفانه 90 درصد دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های کامل و جامعی برای امسال خود در نظر نگرفته‌اند و زمانی که ما برنامه کاری از آنها خواسته‌ایم برنامه‌های ناقصی به ما ارائه داده‌اند بنابراین مدیرانی که برنامه کاری مشخصی برای خود ندارند باید پاسخگو باشند.

 

وی افزود: ما تمام شکایات مردمی را مورد بررسی قرار می‌دهیم و در صورتی که نیاز باشد مدیران دستگاه‌های اجرایی را به صورت محرمانه و حضوری دعوت و موضوع را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهیم.

 

مدیر کل بازرسی و شکایات مردمی استانداری لرستان ادامه داد: در صورتی که این شکایات به صورت حضوری نتیجه‌بخش نباشد تذکرات را به صورت کتبی به مدیران مربوط ارائه می‌دهیم تا مسائل و مشکلات مورد بررسی بیشتری قرار گیرد اما مدیران باید بدانند که اگر در صورت تذکرات کتبی و تشکیل پرونده نتیجه‌ای حاصل نشود و مدیران برای پاسخگویی کوتاهی کنند موضوعات رسانه‌ای می‌شود تا رسانه‌ها نیز آنها را در اختیار مردم قرار دهند.

 

وی یادآور شد: با توجه به اینکه یکی از برنامه‌های ما گرفتن برنامه‌های مدیران دستگاه‌های اجرایی برای سال جاری بوده است اما متأسفانه بیشتر مدیران نتوانستند برنامه کامل و جامعی ارائه دهند و تا برنامه‌ای مدون در اختیار یک مدیر نباشد ادامه کار مشکل است.

 

علی‌پناه خاطرنشان کرد: ما یک بازرسی شهرستانی و در قالب ادارات شهرستان برای سال جاری طراحی کرده‌ایم که پس از بازدید از فرمانداری‌ها به همراه فرماندار به برخی از دستگاه‌های اجرایی آن شهرستان می‌رویم و از نزدیک با مسائل و مشکلات مردم آشنا می‌شویم.

 

مدیر کل بازرسی و شکایات مردمی استانداری لرستان مطرح کرد: تاکنون توانسته‌ایم از 10 استان بازدید کنیم و از تجربه‌های آنها برای استان لرستان نیز استفاده کنیم.

 

علی‌پناه با بیان اینکه در بخش حقوقی شورای حل اختلاف راه‌اندازی کرده‌ایم اضافه کرد: اگر نتوانیم در استان مسائل و شکایات را مورد بررسی قرار دهیم آنها را به تهران ارسال می‌کنیم و در این زمینه تاکنون یک مورد انجام شده است.

 

وی تصریح کرد: بازرسی از نظر تشکیلاتی، حقوقی و ارزیابی عمل می‌کند و بررسی شکایات مردمی یکی از محوری‌ترین کارهای ما است.

 

علی‌پناه گفت: ما باید توان‌ها و نقاط مثبت خود را بیان کنیم زیرا قرآن نیز به این مسئله توجه ویژه‌ای داشته است.

 

این مسئول با اشاره به اینکه نماینده مردم خبرنگاران و رسانه‌ها هستند گفت: خبرنگاران باید چشم بینای جامعه باشند و همواره اقدامات  همه مسئولان دیگر را مورد بحث و بررسی قرار دهند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات