فرماندار خرم‎آباد:

لرستان خبر: فرماندار خرم‎آباد با اشاره به اینکه نقش زنان و بانوان نباید در جامعه کمرنگ شود، افزود: ما باید تلاش کنیم، تا بانوان و زنان در جامعه نقش‎آفرینی کنند، بنابراین زنان خود باید اهمیت این جایگاه والا در جامعه را بدانند و به سادگی از آن عبور نکنند، زیرا زنان مسلمان الگو مهمی همچون حضرت زهرا دارند.

لرستان خبر، حبیبالله خجستهپور ظهر امروز در جلسه کارگروه بانوان و خانواده ضمن تبریک روز خبرنگار به همه اصحاب رسانه به ویژه خبرنگاران لرستانی و گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی اظهار داشت: خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند که همواره با قلم خود واقعیتها را بیان میکنند، بنابراین مسئولان باید این قشر زحمتکش جامعه را حمایت کنند.

 

وی عنوان داشت: خبرنگاران ما را با انتقاد سازنده و صحیح ما را یاری میکنند و ما نیز با تمام وجود نقدهای که منصفانه و بدون غرض شخصی باشند را میپذیریم، زیرا آنها میتوانند پیامرسانان خوبی باشند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه شهید صارمی یک خبرنگار لرستانی بوده است، گفت: برای ما همه مردم لرستان این یک افتخار بزرگ است که شهید صارمی از نوع مردم لرستان بوده و امروز الگوی مردم مسلمان به ویژه خبرنگاران است.

 

فرماندار خرمآباد خاطرنشان کرد: با روی کار آمدن دولت دکتر روحانی امیدی در دل زنان در جامعه به وجود آمده است، زیرا در این دولت زنان به خوبی در پستهای مدیریتی به کار گرفته می‏شوند.

 

این مسئول بیان داشت: دولت تدبیر و امید حجت‌الاسلام روحانی به حضور زنان در جامعه و به ویژه پستهای مدیریتی یک نگاه جدی، واقعی و به دور از شعارزدگی دارد، به صورتی که امروز ما شاهد این هستیم که در سطح کلان مدیریتی تعدادی از زنان جامعه ما به کارگیری شدهاند، بنابراین این امر لازم ولی کافی نیست.

 

خجستهپور بیان داشت: زنان ما باید سعی کنند از مدیریتهای خرد آغاز کنند تا به مدیریتهای کلان در سطح جامعه دست پیدا کنند.

 

وی متذکر شد: اگر ما اعتقاد داریم که زنان باید دوشادوش مردان تلاش کنند، نباید فعالیتهای آنها را محدود کنیم که در این خصوص دفاتر امور بانوان وظیفه دارند، نقش بانوان و زنان را در جامعه گسترش دهند.

 

این مسئول یادآور شد: اگر زنان غربی بدون الگو وارد صحنههای سیاسی و اجتماعی میشوند، اما خوشبختانه زنان مسلمان به ویژه در ایران اسلامی یک الگوی کامل و جامعه مانند حضرت فاطمه دارند که میتوانند با الگو قرار دادن وی در جامعه مشارکت و حضور داشته باشند.

 

فرماندار خرمآباد در پایان خاطرنشان کرد: زنان مسلمان ایرانی نباید خطبههای آتشین حضرت زهرا(س) را فراموش کنند، چراکه واقعه کربلا یک اصل مهم، حادثه و یک نقطه عطف در تاریخ اسلام بوده است که پیام رسان آن حضرت زینب(س) بوده است.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات