معاون استاندار لرستان:

لرستان خبر: معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان گفت: بر اساس آمارهای ارائه شده از ناجا، استان لرستان از نظر سرقت‎های مهم و خرد و سرقت های مسلحانه در پنج ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه کاهش داشته است که خوشبختانه این کاهش سرقت‎ها در لرستان احساس امنیت را در این استان بالا برده است.

لرستان خبر، سیدسعید شاهرخی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خرمآباد اظهار داشت: بر اساس آمارهای ارائه شده، از ناجا و بررسیهای دبیرخانه شورای امنیت کشور که به صورت دورهای و بازدههای زمانی صورت میپذیرد، استان لرستان از نظر سرقتهای مهم در پنج ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه 28 درصد کاهش، سرقتهای خرد 35 درصد کاهش، سرقتهای مسلحانه 100 در 100 کاهش مواجه بوده است که خوشبختانه این کاهش سرقتها در لرستان احساس امنیت را در این استان بالا برده است، بنابراین در این خصوص جای تقدیر و تشکر از فرمانده نیروی انتظامی لرستان است.

 

وی عنوان داشت: در پنج ماهه نخست امسال استان لرستان نسبت به مدت مشابه از نظر زورگیری به عنف 50 درصد کاهش، شرارت، چاقوکشی و قمه‏‌کشی 36 درصد کاهش، آدم‏ربایی 50 درصد کاهش و انفجارات عمدی در این استان 100 در صد کاهش داشته است.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: در شاخصهای که بنا بر این گزارش استان لرستان با افزایش روبرو بوده است در زمینههای از جمله نزاع و درگیری فردی به علل خانوادگی، نزاع و درگیری دسته‏جمعی با انگیزههای ملکی، مالی، خانوادگی، طایفهای و... بوده است که این مباحث در زمره نیروی انتظامی و مسائل امنیتی نیست و ریشه در عوامل اجتماعی و بسترهای اجتماعی لرستان دارد، بنابراین ما باید در این خصوص با کمک رسانهها و خود مردم به دنبال فرهنگسازی در این زمینه باشیم.

 

شاهرخی ادامه داد: تلاش به منظور کاهش شاخصها در دستور کار شورای تامین استان، شهرستانها و کمیسیونهای تخصصی بوده و در اقدامی مشابه که برای نخستین بار در سطح لرستان انجام شده، وضعیت شاخصهای امنیتی و انتظامی تمام شهرستانها در دبیرخانه شورای تامین لرستان احصاء شده و در جلسهای با حضور فرمانداران به آنها ابلاغ شده است.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان گفت: با توجه به فصل کشت و کار و گرمای هوا، افزایش فعالیت کشاورزان، دامپروران و سایر تولیدگران و سایر عرصههای طبیعی در نیمه دوم امسال افزایش وقوع جرائمی مانند نزاع، درگیریهای فردی و دستهجمعی تابعی از شرایط محیطی بوده و در این نیمه کاهش چشمگیری دارد.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات