با صدور پیامی /

لرستان خبر: حجت الاسلام و المسلمین سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با صدور پیامی درگذشت آیت الله آدینه وند را تسلیت گفت.

لرستان خبر، در این پیام آمده است: ارتحال عالم پارسا، ادیب ماهر، محقق توانا مرحوم حضرت آیت الله آدینه وند موجب تاثر و تاسف گردید.
 

این پیام می افزاید: ایشان در اندک زمانی با تلاش و جدیت فراوان در تحصیل علوم دینی و بهره گیری از ذوق هنری به سرعت به مقام استادی حوزه های علمیه نائل گردید و با تخصص و تسلط کامل به تدریس ادبیات عرب، علم صرف و نحو، تفسیر، فقه و اصول پرداخت، به طوریکه در نظر اهل علم به 'آدینه نحوی' شهرت یافت و نیم قرن عمر پربرکت خود را در راه تعلیم و تربیت و پرورش صدها شاگرد و تقویت حوزه های علمیه صرف نمود.
 

خطیب جمعه خرم آباد اظهار داشته : وی علاوه بر زهد و پارسائی و کسب مقام علمی و معنوی و داشتن جایگاه استادی نسبت به بسیاری از شخصیت ها، در انقلاب اسلامی همواره یار و یاور امام(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بوده است.
 

حجت الاسلام المسلمین میرعمادی تصریح کرده است: اینجانب درگذشت این استاد عالیقدر را به محضر حضرت بقیه الله الاعظم(عج) و رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی امام خامنه ای - مدظله العالی -، حوزه های علمیه به خصوص مردم ولایتمدار و حوزه های علمیه لرستان، طلاب، شاگردان و بیت مکرم ایشان تسلیت عرض نموده و از خدای متعال علو درجات برای آن مرحوم و صبر جمیل و اجر جزیل برای کلیه بازماندگان مسئلت دارم.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات