مدیر کل آموزش و پرورش لرستان:

لرستان خبر: مدیر کل آموزش و پرورش لرستان گفت: در آموزش و پرورش به دنبال تربیت معلمانی هستیم که فکر فرهنگی و فرهنگ فکرکردن را در دانش‌آموزان بپرورانند و آنان را خودباور و خداباور تربیت کنند.

لرستان خبر، گودرز کریمی‌فر صبح امروز در مراسم به صدا درآمدن زنگ مهر و بازگشایی مدارس که در دبیرستان امام خمینی(ره) برگزار شد، در خرم‌آباد ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس اظهار داشت: 300 هزار دانش‌آموز لرستانی امروز فعالیت جدید تحصیلی خود را در 4هزار و 200 آموزشگاه و 14 هزار کلاس درس آغاز کردند.

 

وی افزود: در سطح استان لرستان بیش از 30 هزار معلم وجود دارد که امروز فعالیت جدید معلمی خود را در سطح لرستان آغاز کردند.

 

این مسئول اظهار کرد: مصمم امید را در دل دو عنصر اساسی دستگاه تعلیم و تربیت یعنی معلم و دانش‌آموز تقویت کنیم، چرا که در دولت تدبیر و امید هستیم و اعتقاد داریم، امید تنها پدیده‌ای است که دچار مرگ نمی‌شود.

 

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان با بیان اینکه افتخار آموزش و پرورش این است که امروز پرچم سه رنگ انقلاب اسلامی را در دورترین نقطه استان به اهتزاز درآورده، گفت: امروز در سراسر لرستان و در روستاهای که حتی یک دانش‌آموز داشته معلم فرستاده شده، تا بتوانیم در راستای با سوادی استان قدم‌های مثبتی برداریم.

 

وی آموزش و پرورش پیشرفته و مترقی را دست یافتنی دانست و عنوان داشت: با نگاه به گذشته و توجه به آینده وضع موجود را باید احصاء کرد و در این زمینه افتخار داریم که بگویم با رویکرد برنامه محور و علمی در راستای سیاست‌های 5 گانه مقام عالی وزارت اقدامات در خور و شایسته‌ای انجام شده است که نمونه آن را می‌توان در کاهش 15 هزار ساعت حق‌التدریس در راستای ساماندهی بهینه نیروی انسانی اعلام کرد که با این اقدام هزینه آن را صرف ارتقاء کیفیت آموزشی کرده‌ایم.

 

این مسئول به نقش اساسی مدیران مدارس در دنبال کردن برنامه‌های مقام عالی وزارت اشاره کرد و گفت: از آنجا که مدیران مدارس سکانداران اصلی دستگاه تعلیم و تربیت هستند، براین اساس در بکارگیری مدیران مدارس سعی کرده‌ایم که از نیروهایی استفاده کنیم که 3 عنصر اراده، امید و پشتکار را در سایه تجربه، محبوبیت و مهارت را در جهت شکوفایی علمی و پرورشی در مدارس بکار گیرند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات