دیشب /

لرستان خبر: دبیر سیزدهمین جشنواره بین‎المللی فیلم مقاومت در لرستان دیشب در اختتامیه سیزدهمین جشنواره بین‎المللی فیلم مقاومت در استان اظهار داشت: این جشنواره در شهرهای خرم‌آباد، بروجرد و پلدختر برگزار شده است.

لرستان خبر، سیدغلامرضا نعمت‌پور ضمن تشکر از دستگاه‌های مانند آموزش و پرورش، دانشگاه لرستان و... به خاطر همکاری با این جشنواره عنوان داشت: فیلم‌های که در این چند روز و در سیزدهمین جشنواره بینالمللی فیلم مقاومت در لرستان پخش شده‌اند در طول سال نیز پخش می‌شوند و فقط مختص به این چند روز نیستند.

 

وی افزود: 9 بسته فرهنگی بین بسیج طلاب و بسیج فرهنگیان استان لرستان در هفته دفاع مقدس توزیع شد.

 

نعمت‌پور با بیان اینکه در کل کشور وضعیت سینماها مطلوب نیست، گفت: از لرستان تعدادی فیلم مانند نماهنگ مسافر غریب و ... به جشنواره کشوری ارسال شده است.

 

وی افزود: سینمای ما این ظرفیت را دارد که بتواند خود را مطرح کند و بودجه‌های فرهنگی ادارات امروز هدر می‌رود، چون نمی‌دانند چگونه از آن استفاده کنند، پس باید این بودجه‌ها در اختیار هنرمندان قرار گیرند.

 

به مناسبت هفته دفاع مقدس و برگزاری هم‌زمان سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در استان لرستان از پنج فیلمساز بسیجی که آثاری مرتبط با رشادت‌ها و سرافرازی‌های رزمندگان تولید کرده‌اند، تقدیر شد.

 

فیلم‌های این جشنواره همزمان با سراسر کشور در هفته دفاع مقدس توسط سازمان بسیج هنرمندان استان در مرکز و در شهرستان‌ها توسط کانون‌های بسیج هنرمندان پلدختر و بروجرد اکران شد.

 

در اختتامیه این جشنواره از چند فیلم‌ساز دفاع مقدس استان از جمله شمس‌الدین آروند، احمد احمدپور، محسن مرادی، میکاییل موسوی و سیدمحمد طاهری تجلیل شد.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات