فرمانده نیروی انتظامی لرستان:

لرستان خبر: فرمانده نیروی انتظامی لرستان گفت: در استان لرستان از ابتدای سال‏جاری تاکنون تعداد معتادان ما افزایش پیدا نکرده است، این در حالی است که بیشتر تغییرها در زمینه سن افراد معتاد بوده است که در این خصوص باید برنامه‏ریزی درستی صورت گیرد.

لرستان خبر، ظهر امروز با حضور فرمانده نیروی انتظامی لرستان، نماینده ولی‌فقیه در نیروی انتظامی لرستان، رئیس دبیرخانه شورای مبازره با مواد مخدر و جمعی از مسئولان استانی و شهرستان در دومین روز از هفته ناجا بیش از یک تن انواع مواد مخدر در مرکز اقامتی ماده 16 نور در خرم‏آباد امحاء شد.

 

در این مراسم فرمانده نیروی انتظامی لرستان اظهار داشت: در این روز و به مناسبت هفته ناجا بیش از یک تن مواد مخدری که از ابتدای سال‏جاری تاکنون کشف شده بود، را در مرکز اقامتی ماده 16 نور خرم‏آباد امحاء شده است.

 

سردار محمد قنبری یادآور شد: از ابتدای سال‏جاری تاکنون یک تن و 400 کیلوگرم انواع مواد مخدر مانند حشیش، تریاک، هروئین در استان لرستان کشف و ضبط شده است، این در حالی است که این مواد از 37 باند سابقه‏دار و حرفه‏ای واردکننده مواد مخدر به استان لرستان کشف و ضبط شده است.

 

وی عنوان داشت: این مقدار مواد مخدر تنها با تلاش مامورهای نیروی انتظامی لرستان کشف شده که اگر کشفیات مواد مخدر سپاه و نیروهای اطلاعاتی را به آن اضافه کنیم، از ابتدای امسال تاکنون بیش از 2 تن انواع مواد مخدر در استان لرستان کشف و ضبط شده است.

 

این مسئول نظامی خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‏های ما در سال‏جاری مبارزه با خرده‏فروشان مواد مخدر و مبارزه با فروشندگان مواد مخدر و مواد پیش‏ساز در استان لرستان بوده است که در این خصوص نیز نیروی انتظامی همه تلاش خود را به کار گرفته که از ابتدای سال‏جاری تاکنون نیروی انتظامی لرستان بیش از یک تن نیم کیلوگرم مواد پیشساز در این استان کشف و ضبط شده است

 

قنبری بیان داشت: در این کشفیات عاملان نیز دستگیر و به دستگاه قضایی تحویل داده شده‏اند.

 

فرمانده نیروی انتظامی لرستان خاطرنشان کرد: درصد قابل توجهی از جرم‏ها به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم با مواد مخدر ارتباط دارند، زیرا انسان از فطرت مجرم نیست، بلکه این موقیعت است که فرد را به سمت ارتکاء به جرم سوق می‏دهد که ما باید در این خصوص و برای مبارزه با جرم‏های مختلف اولویت خود را برای مبارزه با مواد مخدر به کار بگیریم.

 

قنبری با اشاره به اینکه 90 درصد مجرمان کار خود را توجیه نمی‏کنند و اقدامات خود را خوب تلقی نمی‏کنند، ادامه داد: افراد مجرم برای کار خود یک دلیل می‏‏آوردند که بیشتر مجرمان اعتیاد و مواد مخدر را دلیلی برای اقدامات خود می‏دانند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات