اختلافات دامنه دار شورای شهر و شهردار خرم آباد/

پنجم دی ماه سال 92 بود که رییس شورای اسلامی شهر خرم آباد با اکثریت رای اعضا ( 12 رای از 13 رای ) به عنوان شهردار این شهر انتخاب شد.

 

اختلاف نظر میان شورای شهر و شهردار خرم آباد از همان ابتدای شروع بکار شهردار جدید بر سر زبانها افتاد و در این مدت هراز چندگاهی نمایان می شد و گاهی نیز خبر از استیضاح محمد مهرابی شهردار خرم آباد به گوش می رسید.

 

دوم مهرماه جاری خبری به سرعت در فضای رسانه ای این شهر با عنوان ریزش یکی از پل های تازه تاسیس (پل 9 دی) منتشر شد که این خبر موجب واکنش سریع شهرداری خرم آباد شد و روابط عمومی شهرداری علاوه بر تکذیب این خبر ، تصاویری از عدم تخریب پل را منتشر کرد.

 

اما داستان به همین جا ختم نشده و موج شایعات رفته رفته فراتر می رفت تا اینکه شهردار خرم آباد با برگزاری نشستی فوق العاده در حضور اصحاب رسانه اظهار داشت: تخریب پل شایعه ای بیش نیست و این شایعه کار دو نفر از اعضای شورای اسلامی شهر است.

 

مهرابی ادامه داد: در این راستا و جهت تنویر افکار عمومی حاضر به مناظره با اعضای شورای اسلامی شهر در خصوص بسیاری از مسایل از جمله شایعه تخریب پل 9 دی با حضور رسانه ها است.

 

و اما از طرف دیگر شورای اسلامی شهر نیز عصر همان روز با برگزاری نشستی با همین موضوع رسانه ها را دعوت کرد، جلسه ای که به نظر می رسد برای پاتک زدن به اظهارات صبح شهردار بود، جلسه ای که شهردار و برخی اعضای شوای شهر در آن حضور نداشتند.

 

نایب رییس شورای اسلامی شهر خرم آباد نیز در این نشست با انتقاد از عدم حضور شهردار در این جلسه گفت: کاش شهردار در این جلسه حضور پیدا می کرد و واقعیت و یا کذب بودن این موضوع را بیان می کردند.

 

فرشته طهماسبی افزود: شهردار خرم آباد ، موضوعی را که رخ داده کذب می داند و این در حالی است که حتی کارگران این پروژه نیز تخریب پل را پیش بینی کرده بودند.

 

سخنان و اظهارات بسیاری در روزهای گذشته از جانب اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار خرم آباد بیان شده که مجال پرداختن به تمامی این اظهارات نیست اما همین بس که اینگونه حمله اعضای شورای شهر و شهردار به یکدیگر یه بدنه عمران شهری ضربه خواهد زد.

 

مجموعه عمران شهری خرم آباد باید در کمال آرامش و همدلی توسعه و آبادانی شهر را تنها دغدغه خود بداند و این در حالیست که به نظر می رسد دو طرف این داستان ، این روزها به شطرنج بازان ماهری تبدیل شده اند که هر یک تا چندین حرکت بعدی رقیب خود را پیش بینی کرده و راه گریز و حمله را تدارک می بیند.

 

به طور قطع شایسته نیست مرکز استانی که مدیریت ارشد استان تلاش خود را برای توسعه و عمران آن بکار گرفته ، اینچنین دچار تشویش شده باشد.

 

موضوعی که فهم و اثبات صحت و سقم آن کار سختی نیست و نیازی به این همه لشکرکشی رسانه ای از انواع مختلف ندارد.

 

نمی دانم اعضای شورای شهر خرم آباد و شهردار ، دلیل ثبت روز 9 دی در تقویم ها را به یاد دارند یا نه! مردم خوب می دانند که وفاق و همدلی ایران اسلامی این روز را رقم زد ، اما متاسفانه پروژه 9 دی خرم آباد امروز به وسیله ای برای ظهور اختلافات و شعله ور شدن آتش ناسازگاری ها تبدیل شده است.

 

گذشته از ضرورت پایان دادن به اختلافات در مجموعه مدیریت عمران شهری خرم آباد، به نظر نمی رسد تاکید یا رد تخریب این پل کار دشواری باشد ، بازدید گروهی از مهندسان و کارشناسان و اعلام نتیجه علمی و منطقی جوابگوی این مسئله خواهد بود تا مردم خرم آباد بیش از این شاهد عقب ماندگی های توسعه عمران شهری نباشند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات