مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر:

لرستان خبر: مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: یک میلیون و 350 هزار نفر از جمعیت کشور دچار اعتیاد هستند که 400 هزار معتاد در سطح کشور تحت درمان هستند.

لرستان خبر، فرید براتی دیشب در جلسه‌ای که با حضور حجت‌الله فراشی دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر در لرستان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در خرم‌آباد برگزار شد، گفت: یک میلیون و 350 هزار نفر از جمعیت کشور دچار اعتیاد هستند.

 

وی که برای بازدید از مراکز درمانی استان و بررسی مشکلات این مراکز در جلسه کمیته درمان استان لرستان حضور یافت، عنوان داشت: دستگاه‌ها باید برای کاهش صدمات و خطرات معضل اعتیاد فعال‌تر عمل کنند.

 

مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور عنوان داشت: مسئولان دستگاه‌های لرستان علاوه بر پیشگیری با توجه به اهمیت و گسترش موضوع بحث درمان را که در حال حاضر مهمتر است، باید مورد توجه ویژه قرار دهند و در کنار آن کمیته نظارت بر درمان استان وظیفه دارد، نظارت دقیقی بر مراکز درمان داشته و در صورت بروز تخلف با متخلفان به صورت جدی برخورد کنند.

 

براتی اضافه کرد: مراکز درمانی در بعضی از شهرستان‌های استان بسیار زیاد و اشباع شده است و این در حالی است که دیگر شهرستان‌ها نیازمند این مراکز هستند.

 

این مسئول بیان کرد: بیش از 30 زن معتاد خیابانی در سطح شهرستان‌های استان لرستان شناسایی شده که باید مراکزی درمانی و نگهداری برای آنها در نظر گرفته شود و هزینه‌های این کار توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر به منظور درمان اعتیاد این زنان و بازگشت آنها به اجتماع تأمین می‌شود.

 

براتی با اشاره به اینکه 400 هزار معتاد در کشور تحت درمان هستند، یادآور شد: باید برای افراد تحت درمان در مراکز کارت درمان صادر شود، تا برای حضور در جامعه مشکلی نداشته باشند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات