فرمانده انتظامی لرستان :

لرستان خبر: فرمانده انتظامی لرستان با بیان اینکه شایسته عزاداری امام حسین(ع) نیست که خرافه و بی‏‌نظمی در آن وجود داشته باشد، اظهار داشت: در ماه محرم امسال، تمام حرکات و فعالیت‏ هیئات‏‌ از طریق سیستم پایش تصویری قابل ضبط و ثبت است که همه هیئات‏‌ استان نیز به این موضوع توجه دارند.

لرستان خبر، سردار محمد قنبری صبح امروز در جمع خبرنگاران در خرمآباد: نیروی انتظامی لرستان طرحی جهت تامین امنیت و انتظام هیئت‏های عزاداری دراستان به کار گرفته است، این طرح بسیار طرح جامع و دقیقی است که از تجربه‏های سنوات گذشته در تدوین آن استفاده شده است.

 

وی عنوان داشت: در این طرح که از روز نخست محرم در لرستان اجرایی شده است، برای همه جایگاه‌‏های عزاداری لرستان یک مسئول از نیروی انتظامی و یک پلیس یار از اعضای خود هیئت جهت برقراری نظم مشخص شده است.

 

این مسئول انتظامی خاطرنشان کرد: اگر خلاف، بدعت، بینظمی و... در سطح استان به وجود بیاید، نیروی انتظامی استان به شدت با آن برخورد می‏‌کند و به صورت آنلاین کنترل می‏‌شوند که این ثبت و ضبطهای دوربین‏‌ها به مراجع قضایی کمک می‏‌کنند.

 

وی با خاطر نشان کردن اینکه همه جایگاه‏‌های شهر خرم‏‌آباد از طریق دوربینهای پایش کنترل می‏‌شوند، متذکر شد:  اگر هیئات‏‌ با پلیس همکاری لازم را داشته باشند، مانند سال گذشته شاهد یکی از منظمترین مراسم‏‌های عزاداری در سطح استان لرستان و پوشش تلویزیونی، خبری داخلی و خارجی خواهیم بود.

 

فرمانده انتظامی لرستان گفت: پلیس لرستان در آماده باش کامل به سر می‏‌برد تا در روزهای عاشورا و تاسوعا با مشکل خاصی مواجه نشویم.

 

قنبری در بخش دیگری از سخنان خود به طرح نگهبان محله اشاره کرد و افزود: علی رغم استقبال کم مردم لرستان از طرح نگهبان محله، اجرایی شدن و ادامه داشتن طرح نگهبان محله به استقبال مردم استان بستگی دارد. نیروی انتظامی لرستان آمادگی لازم جهت اجرای این طرح را در هر جای استان که استقبال شود، دارد.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات