فرماندار خرم‌آباد:

لرستان خبر: فرماندار خرم‌آباد گفت: افراد در سازمان مردم نهاد به دنبال راه خروج خود از بن‌بست‌ها هستند و به مشارکت در تعیین سرنوشت خود و دیگران می‌پردازند.

لرستان خبر، حبیب‌الله خجسته‌پور ظهر امروز در جمع مسئولان سازمان‌های مردم نهاد در خرم‌آباد گفت: ما با حضور در تشکل ها و سازمان های مردم نهاد که در آن افراد در کنار همدیگر به یک فعالیت گروهی می‌پردازند، به هم افزایی و قدرت بیشتری برای رسیدن به اهداف‌مان دست می‌یابیم.

 

وی  جوامع را به دو دسته توده‌ای و مشارکتی تقسیم کرد و گفت: جوامع توده‌ای شکل ندارند، در جوامع توده‌ای مردم بیشتر به مسائل حاشیه‌ای توجه می‌کنند و در این فضا افراد به جای اینکه انرژی و وقت‌شان را در مسیر تعالی، رشد و تکامل خود و جامعه صرف کنند، صرف زندگی خصوصی دیگران می‌کنند. شایعات اساس و بنیان جوامع توده‌ای است و در جوامع توده‌ای به جای تکیه بر علم و دین بر خرافات تأکید می‌شود.

 

خجسته‌پور تصریح کرد: اگر در جامعه سازمان‌هایی برخاسته از خود مردم باشند که هدف‌شان کمک به آنها در روشن کردن مسائل باشد، دیگر جامعه به سمت خرافات و شایعه نمی‌رود.

 

وی تاکید کرد: ما نباید فعالیت مشارکتی افراد را در سازمان های مردم نهاد را محدود به یک سازمان مردم نهاد کنیم، بلکه باید از افراد بخواهیم همزمان در چند سازمان مردم نهاد مختلف خیریه، محیط زیستی، ورزشی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی به فعالیت بپردازد.

 

خجسته‌پور گفت:  مهمترین کارکرد یک سمن ارائه یک مدل برای حل یک مشکل  اجتماعی است. افراد در کنار یکدیگر می توانند برای مشکلات راه حل بدهند. شاید یک نفر مشکل را در اعتیاد ببیند و یک نفر دیگر در محیط زیست و دیگری در فقر، پس می‌توان برای هر کدام از این موضوعات اقدام به راه‌اندازی و تشکیل یک سازمان مردم نهاد کرد.

 

این مسئول متذکر شد: یک NGO زمانی می‌تواند موفق باشد که به صورت تخصصی کار کند و در عین حال غیر انتفاعی و غیر دولتی باشد. ما نباید از یک سمن برای اهداف سیاسی استفاده کنیم.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات