قائم مقام انجمن نابینایان:

لرستان خبر: قائم مقام انجمن نابینایان کشور گفت: مسئولان باید با شناخت نیازها و مشکلات این قشر، درصدد رفع آنها تلاش کنند تا آنها دیگر درگیر مشکلات عدیده معیشتی، شغلی و ... نباشند.

به گزارش لرستان خبر، منصور شادکام عصر امروز در جمع خبرنگاران در بروجرد اظهار کرد: بیش از 150 هزار نابینای مطلق و 600 هزار کم بینا در کشور وجود دارد  که نیمی از این افراد فاقد هرگونه شغلی بوده و بیکار هستند.

 

قائم مقام انجمن نابینایان ضمن بیان لزوم اهتمام رسانه­ها به انعکاس مشکلات نابینایان به مسئولان، عنوان کرد: ترحم نسبت به نابینایان در جامعه فرهنگی نادرست است که باید نگرش جامعه به این افراد تقویت شود.

 

وی با اشاره به توانمندی­های این قشر در زمینه‌های مختلف و بهره­مندی جامعه، افزود: مسئولان باید با شناخت نیازها و مشکلات این قشر، درصدد رفع آنها تلاش کنند تا آنها دیگر درگیر مشکلات عدیده معیشتی، شغلی و ... نباشند.

 

وی بیان کرد: انجمن نابینایان کشور با طول عمر 21 ساله خود با فراهم کردن شرایط اشتغال، مسکن، ازدواج، مناسب سازی مبلمان شهری و ...  به دنبال حذف یا کاهش مشکلات جامعه نابینایان است.

 

قائم مقام انجمن نابینایان تصریح کرد: این موسسه خیریه‌ پیش از اجرای طرح مسکن مهر در کشور اقدام به ساخت 125 واحد آپارتمانی برای این افراد در مناطق کیانشهر و تهرانسر کرده است.

 

وی تأکید کرد: این انجمن به دنبال رسیدگی به مشکلات افراد نابینا و دفاع از حقوق آنان و پیگیری از کانال­های مختلف است و ارائه خدمات رفاهی، حمایتی، توانبخشی، آموزشی و فرهنگی بخشی از اهداف راه‌اندازی انجمن است.

 

شادکام افزود: این انجمن جهت به نتیجه رسیدن قانون جامع حمایت از معلولان است که با تصویب آن بسیاری از مشکلات نابینایان و کم بینایان به خودی خود مرتفع می‌شود، هم اکنون این قانون در وزارت رفاه در حال رسیدگی است.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات