اخبار نیروی انتظامی

فرمانده انتظامي شهرستان دورود از دستگيری قاتل متواری كه برادر و خواهر همسر خود را به قتل رسانده بوده خبر داد.

به گزارش لرستان خبر سرهنگ حسنوند در این رابطه بيان داشت: در پي وقوع قتل دو نفر از اعضاي يک خانواده در ۳۰ شهريورماه امسال در دورود، ماموران آگاهي اين شهرستان موضوع را به صورت ويژه در دستور كار قرار دادند.

 

وي اظهار داشت: ماموران پس از مدت ها كار اطلاعاتي و جمع آوري مدارک و دلايل به داماد خانواده مقتولان مظنون و وي را دستگير كردند.

 

فرمانده انتظامي شهرستان دورود تصريح كرد: متهم به قتل برادر و خواهر همسرش اعتراف كرده و با قرار صادره روانه زندان شد.

 

سرهنگ حسنوند خاطر نشان كرد: قاتل انگيزه قتل را تصاحب ارث پدری همسر خود اعلام كرده است.

دستگيري سارق شرور تحت تعقيب در خرم آباد

 

فرمانده انتظامي شهرستان خرم آباد از دستگيري شرور تحت تعقيب و دو تن از هم دستانش خبر داد.

سرهنگ حسين نجفي گفت: فردي كه بيش از ۲۴ فقره سرقت، سرقت به عنف، تيراندازي و اعمال مجرمانه مرتكب شده و همچنين داراي سوابق متعدد كيفري بوده توسط پليس اطلاعات و امنيت عمومي شهرستان خرم آباد دستگير شد.

 

وي در ادامه بيان داشت: شرور دستگير شده پس از آزادي از زندان در شهرستان مشهد به همراه دو نفر از همدستانش با برنامه ريزي قبلي، اقدام به سرقت به عنف يک دستگاه موتور سيكلت مي كند و شروع به تسويه حساب هاي شخصي و تيراندازي به سوي منزل افرادي كه قبلا با هم اختلافاتي داشته کرده و موجب سلب آسايش شهروندان مي شود.

 

سرهنگ نجفي اظهار داشت: پرونده به پليس اطلاعات و امنيت عمومي شهرستان خرم آباد تحويل كه با تلاش ماموران و پس از چندين ماه كار اطلاعاتي و تعقيب و مراقبت شخص شرور در حاليكه با يك دستگاه خودرو زانتيا قصد فرار به سمت شهرستان سلسله را داشته در عملياتي غافلگيرانه دستگير شد.

وي در ادامه بيان داشت: در عملياتي ديگر دو همدست وي نيز دستگير و يک دستگاه موتور سيكلت مسروقه از آنان كشف شد.

 

اجراي طرح ارتقای امنيت اجتماعي در بروجرد

 

فرمانده انتظامي شهرستان بروجرد از دستگيري ۱۸ سارق، معتاد پر خطر، فروشنده مواد مخدر و توقيف ۱۰ دستگاه وسيله نقليه فاقد مدارک و پلاک مخدوش در اجراي طرح ارتقاء امنيت اجتماعي خبر داد.

سرهنگ دليري در اين رابطه گفت: ماموران انتظامي با همكاري پليس هاي تخصصي و كلانتري و پاسگاه هاي اين شهرستان طرح ارتقاء امنيت اجتماعي را در بروجرد به مرحله اجرا گذاشتند.

 

وي افزود: ماموران پس از انجام اقدامات اطلاعاتي و شناسايي اماکن آلوده تعداد ۱۸ نفر سارق، فروشنده مواد مخدر و معتاد پر خطر را دستگير و تعداد سه دستگاه خودرو تحت تعقيب و هفت دستگاه موتورسيكلت فاقد مدارک و پلاک مخدوش را توقيف کردند.

 

فرمانده انتظامي شهرستان بروجرد افزود: در اين طرح چهار هزار و ۵۰۰ عدد داروي قاچاق، مقاديري موادمخدر و ...کشف و ضبط شد.

 

كاهش ۳۹ درصدي جرايم در خرم آباد

 

فرمانده انتظامي شهرستان خرم آباد از كاهش ۳۹ در صدي جرائم در هفت ماهه اول سال جاري نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

سرهنگ حسين نجفي بيان داشت: ماموران انتظامي اين فرماندهي با تلاش شبانه روزي توانسته اند نسبت به مهار و كاهش ۳۹ درصدي انواع جرائم در سطح شهرستان خرم آباد اقدام کنند.

 

وي در ادامه بيان داشت: در راستاي مبارزه با جرم سرقت تعداد چهار باند سرقت شامل، خودرو، محتويات خودرو، كيف قابي و ... متلاشي شد و در اين راستا ۱۸نفر سارق و پنج نفر مالخر دستگير و مقاديري اموال مسروقه كشف و تحويل مالباختگان شد.

 

سرهنگ نجفي اظهار داشت: همچنين از ابتداي سال تاكنون در راستاي ارتقای امنيت اجتماعي تعداد ۳۵ طرح به منظور مبارزه با خرده فروشان و توزيع كنندگان مواد مخدر به مرحله اجراء درآمده است.وی افزود: در مجموع ۵۹۶ نفر از خرده فروشان، توزيع كنندگان و حاملان مواد مخدر دستگير و تعداد پنج هزار و ۸۹۳ نفر معتاد خياباني به منظور بازپروري جمع آوري و تحويل مراجع قضايي شدند.

سرهنگ نجفی در ادامه از توقيف سه هزار و ۴۲۹ دستگاه موتور سيكلت و هزار و ۸۵۹ دستگاه خودرو كه باعث آلودگي صوتي، مزاحمت و يا فاقد پلاك يا پلاك مخدوش بودند، خبر داد.

 

انهدام باند سارقان لوازم داخل خودرو در لرستان

 

فرمانده انتظامي شهرستان بروجرد از انهدام يک باند سه نفره سارق و کشف ۱۸ فقره سرقت لوازم داخل خودرو در اين شهرستان خبر داد.

 

سرهنگ دليري گفت: در پي وقوع چندين فقره سرقت لوازم داخل خودرو، پيگيري موضوع در دستور کار ماموران انتظامي اين شهرستان قرار گرفت.

 

وي افزود: ماموران با تحقيقات گسترده افرادي را كه با همدستي يکديگر اقدام به سرقت لوازم خودرو مي کردند را شناسايي و در عملياتي غافلگيرانه سه تن از اعضاي اين باند را دستگير كردند.

 

دليري تصريح كرد: سارقان در بازجويي هاي اوليه به ۱۸ فقره سرقت لوازم داخل خودرو اعتراف کردند و با شناسايي مالباختگان، تحويل مقامات قضایي شدند.

 

سه كشته و يک مجروح در دو حادثه رانندگي

 

در برخورد دو دستگاه پژو ۴۰۵ در محور "قاضي خاني" دلفان و واژگوني يک دستگاه تراكتور در ازنا خرم آباد لرستان سه نفر كشته و يک تن مجروح شدند.

 

سرهنگ حسيني رئيس پليس راه استان لرستان گفت: در پي اعلام مركز فوريت‌هاي پليسي ۱۱۰ مبني بر وقوع تصادف بين دو دستگاه پژو ۴۰۵ در محور "قاضي خاني" دلفان، بلافاصله ماموران انتظامي و يگانهاي امدادي در محل حاضر شدند.

 

وي افزود: در اين حادثه راننده و سرنشين پژو ۴۰۵ به شماره ۶۵۷ن۲۲ ايران ۲۹ در دم فوت و راننده خودرو ۴۰۵ به شماره ۶۷۷ن۳۳ ايران۲۹ مجروح شد.

رئيس پليس راه استان لرستان علت تامه تصادف را سرعت غير مجاز پژو ۴۰۵ به شماره ۶۵۷ن۲۲ ايران ۲۹اعلام كرد.

سرهنگ حسيني در ادامه گفت: در حادثه ديگر يک دستگاه تراكتور در حال شخم زدن در روستاي "گل زرد" ازنا شهرستان خرم آباد واژگون و راننده آن كشته شده است.

 

توقیف پژو ۴۰۵ با بيش از ۳۷ ميليون ريال خلافي در پلدختر

 

يک دستگاه پژو ۴۰۵ با ۳۷ ميليون و ۳۴۰ هزار ريال خلافي در شهرستان پلدختر لرستان توقيف و روانه پارکينگ شد.

 

سرهنگ رضا داودي فرمانده انتظامي شهرستان پلدختر اظهار داشت: در اجراي طرح برخورد با خودروهاي متخلف يک دستگاه پژو ۴۰۵ در پلدختر با ۳۷ ميليون و ۳۴۰ هزار ريال خلافي که با مشاهده ماموران متواري و پس از تعقيب و گريز توقيف شد.

 

وی گفت: پژو ۴۰۵ به پارکينگ منتقل و با بررسي به عمل آمده مشخص شد، خودروي مذکور داراي ۷۹ فقره تخلف رانندگي است.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات