بر اثر تصادف زنجیره ای

تصادف یک دستگاه تریلر در جاده پلدختر- ملاوی باعث آسیب دیدگی 5 دانش آموز و آسیب دیدن 8 دستگاه خودرو شد.

به گزارش لرستان خبر، تصادف  یک دستگاه تریلر در جاده پلدختر- ملاوی باعث آسیب دیدگی 5 دانش آموز و آسیب دیدن 8 دستگاه خودرو شد.

سروان اشکان جوادی فرمانده پلیس راه ملاوی در این باره گفت: در ساعت 12:20 امروز یک دستگاه ایسوزو که حامل بار گوجه فرنگی بوده در پیچ " پران پرویز" واقع در کیلومتر  10 جاده پلدختر – خرم آباد بر اثر بارندگی و لغزش جاده واژگون شده و در حالی که خودروهای این مسیر متوقف و برای کمک به راننده این خودرو پیاده شده بودند یک دستگاه تریلر با این خودروها تصادف می کند.

 

وی افزود: این دستگاه تریلر با سرعت زیاد از طرف خرم آباد در حال حرکت بوده و به علت وجود پیچ خطرناک، لغزش جاده و عدم کنترل راننده با 6 خودروی دیگر برخورد می کند و آخرین خودرو که یک دستگاه پراید بوده و 5 سرنشین دانش آموز از اهالی روستای "مورانی" به شدت مجروح شده که به بیمارستان پلدختر منتقل می شوند.

 

لازم به ذکر است در اثر این تصادف 2/5 ساعت جاده بسته شده و طول خودروهای متوقف شده به 3 کیلومتر رسید که با تلاش های پلیس راه ملاوی این ترافیک باز شده و در حال حاضر عبور و مرور خودروها به صورت عادی در حال انجام است.

یکی از اهالی دهستان مورانی گفت: روستای ما در گذشته دارای دبیرستان بود ولی با تعطیلی آن عده ای به دنبال چوپانی و عده ای هم برای ادامه تحصیل به شهر پلدختر می روند که این امر موجب تصادف و مجروح شدن برخی از آنها در این حادثه شد.

 

وی افزود: رفت و آمد برای درس خواندن در شهر پلدختر در سرما و گرما مشکلاتی را برای دانش آموزان ایجاد می کند که می طلبد مسئولان آموزش و پرورش کشور و استان به فکر جان دانش آموزان این دهستان باشند و نگذارند قربانی جاده شوند.

 

روستای مورانی مرکز دهستان ملاوی با 15 روستای تابع دارای یک دبیرستان بوده که به علت دبیرستان موازی بابازید دانش آموزان روستاهای همجوار به شهر پلدختر برای ادامه تحصیل مراجعه می کنند حال باتوجه درآمد کم کشاورزان اکثرا قادر به فرستادن فرزندان خود به شهر پلدختر نیستند و ناچار به ترک تحصیل می شوند جهت راه اندازی دبیرستان شهدای مورانی اقدام عاجل صورت پذیرد.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات