مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان:

لرستان خبر: مدیرکل آموزش‌وپرورش گفت: سازمان‌دهی بهینه نیروی انسانی در راستای استقرار عدالت آموزشی است و باید با استفاده از ظرفیت حداکثری نیروی انسانی، از دبیران مجرب و توانمند در مناطق محروم و حاشیه ای استفاده شود.

به گزارش لرستان خبر، گودرز کریمی‌فر امروز در جمع روسای مناطق و شهرستان‌ها، اظهار داشت: در راستای نهادینه شدن روحیه پژوهش گری در دانش آموزان، مجوز تأسیس دو پژوهش سرای دانش‌آموزی در شهرستان‌های خرم‌آباد و پلدختر داده‌ شده است.

 

وی با اشاره به ارتقاء پنج پله ای آموزش و پرورش لرستان در شاخص میانگین نمرات نهایی، افزود: از جمله نتایج پژوهش محوری و پرسشگری، کیفیت‌بخشی به آموزش، ارتقاء جایگاه لرستان در کنکور سراسری، تقویت و گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش و توسعه پژوهش سراهای دانش‌آموزی است.

 

مدیرکل آموزش‌وپرورش ضمن تأکید بر حرکت در مسیر عقلانی و با تدبیر، عنوان کرد: باید باتدبیر، عقلانیت و هوشمندی حرکت کرد و از حاشیه‌سازی و تنش اجتناب کرد و مدیران برنامه محوری را یک اصل مهم در توفیق خود بدانند به تجزیه ‌و تحلیل درست فعالیت‌ها و برنامه‌ها بپردازند.

 

وی با اشاره بر لزوم حمایت از توسعه رشته‌های علوم انسانی در راستای تحقق مطالبات مقام معظم رهبری، تصریح کرد: باید رشته‌های تحصیلی متناسب با نیاز بازار کار بوده و نظریه‌پردازی در رشته‌های علوم انسانی جدی گرفته شود و برای تحقق این اصول برنامه‌ریزی کرد.

 

کریمی فر خاطر نشان کرد: سازمان‌دهی بهینه نیروی انسانی در راستای استقرار عدالت آموزشی است و باید با استفاده از ظرفیت حداکثری نیروی انسانی، از دبیران مجرب و توانمند در مناطق محروم و حاشیه ای استفاده شود.

 

وی افزود: با توجه به فصل سرما، ضرورت دارد تا مدارسی که از دستگاه های گرمایشی نظیر بخاری نفتی و گازی استفاده می کنند، کنترل و نظارت جدی اعمال کنند.

 

مدیرکل آموزش‌وپرورش  با تأکید بر داشتن اهداف بلند و دوری از حاشیه سازی، عنوان کرد: باید با سعه‌صدر در جهت احقاق اهداف حرکت کرد، چراکه کلان نگری، همت بلند و دوری از حاشیه مهم‌ترین راهبرد دستگاه تعلیم و تربیت در دوران فعلی است.

 

وی افزود: نظارت دقیق بر عملکرد مدارس از راه دور و بسته حمایتی مدارس غیردولتی را لازم و ضروری است و برای کامیابی مدیران، توجه به چهار مؤلفه کفایت، هدایت، حمایت و نظارت دارای اهمیت است.

 

کریمی فر با اشاره به دستورالعمل جدید نهضت سوادآموزی عنوان کرد: باسواد کردن افراد بازمانده از تحصیل و اولیاء بی‌سواد دانش آموزان مأموریت مهم معاونت سوادآموزی است و لازم است تا مدیران آموزش‌وپرورش در انجام این مأموریت کمک کنند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات