فرماندار شهرستان دورود:

لرستان خبر: فرماندار شهرستان دورود گفت: با توجه به اینکه پروانه ساخت بیمارستان هنوز صادر نشده است، اگر مشکل پروانه ساخت حل نشود، اعتبارات لازم برای ساخت پروژه در سال آینده تخصیص داده نشده و همچنان بلاتکلیف می ماند.

به گزارش لرستان خبر، ماشاءالله نعمتی عصر امروز در جلسه رفع مشکلات ساخت بیمارستان 160 تختخوابی شهرستان دورود اظهار داشت: مشکلات بهداشتی موجود ناشی از کمبود فضاهای بهداشتی کافی و پروژه کمربندی و کنار گذر دورود، از جمله مشکلات و مطالبات جدی مردم شهرستان دورود است.

 

وی با اشاره به مشکل پروژه بیمارستان دورود، افزود: با توجه به اینکه پروانه ساخت بیمارستان هنوز صادر نشده است، اگر مشکل پروانه ساخت حل نشود، اعتبارات لازم برای ساخت پروژه در سال آینده تخصیص داده نشده و همچنان بلاتکلیف می ماند.

 

فرماندار شهرستان دورود عنوان کرد: در صورتی که مسئولان وزارت راه و شهرسازی و شهرداری دورود همکاری لازم را داشته باشند و نیز بر اساس مراحل قانونی مشکل برطرف شود، عملیات اجرایی پروژه سال آینده آغاز می شود.

 

وی بیان کرد: با توجه به اینکه زیرساخت های بهداشتی در شهرستان مربوط به چند دهه قبل است، و همچنین عوارض مربوط به انجام کار صدور پروانه ساخت، به قیمت روز حساب می شود، جهت اعمال تخفیف لازم در این زمینه، شورای شهر و شهرداری همکاری لازم را داشته باشند.

 

نعمتی با اشاره به مطالبه مردم از وزارت راه و شهرسازی، افزود: مسئله کمربندی دورود از اهم نیازهای مردم دورود است که تردد خودروهای سنگین برای شهروندان مشکلاتی را به وجود آورده که ناشی از نبود کمربندی در این شهرستان است.

 

وی خاطر نشان کرد: در راستای پروژه کمربندی و کنارگذر دورود و بر اساس پیگیری های صورت گرفته، عملیات تملک اراضی در دست اجرا قرار گرفته است.

 

عزت الله چراغی شهردار دورود در این جلسه اظهار داشت: با وجود اینکه وزارت راه و شهرسازی متولی اجرای قانونی در بخش مربوطه هستند اما خود آنها ساختمانی را در شهرستان دورود بدون پروانه ساخت احداث کردند.

 

وی افزود: بر اساس توافقات انجام شده بین شهرداری و نمایندگان وزارت راه و شهرسازی، قرار شد پروانه ساخت بعد از پرداخت بخش دوم عوارض صادر شود و هم اکنون این پول پرداخت نشده است.

 

شهردار دورود خاطر نشان کرد: شهرداری با حسن نیت برای رفع این مشکل تلاش می کند و با مجوز شورای شهر، تخفیف لازم را اعمال می کند.

 

وی با بیان اینکه اجرای این پروژه سبب کاهش مشکلات درمانی می شود، گفت: با توجه به اینکه ساخت بیمارستان از مطالبات مردم شهرستان دورود است، اقدام شهرداری در رابطه با صدور پروانه مطابق قانون است.

 

رضا حکیمی نماینده وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: با وجود اینکه پروژه بیمارستان دورود هم عرض بیمارستان های بروجرد و الگودرز است، در حالی که این پروژه با 16 درصد پیشرفت فیزیکی در مقابل 68 درصد پیشرفت فیزیکی بیمارستان بروجرد و 92 درصد پیشرفت در بیمارستان الگودرز قرار دارد.

 

وی با اشاره به اینکه بیمارستان دورود در 6 طبقه احداث می شود، افزود: 40 میلیارد تومان برآورد اولیه برای این بیمارستان در نظر گرفته شد که پیش بینی می شود این اعتبار به 50 میلیارد تومان افزایش یابد.

 

نماینده وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد: برای این بیمارستان، بخش جراحی مغز و اعصاب، نه اتاق عمل که دو اتاق مخصوص زایمان است و بخش دیالیز در نظر گرفته شده است.

 

وی ضمن تأکید بر لزوم رفع مشکلات و صدور پروانه ساخت پروژه، گفت: در صورت رفع مشکلات و اجرایی شدن پروژه با جدیت، خدمات خوبی به مردم شهرستان دورود ارائه می شود.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات