رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان:

لرستان خبر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی در وزارت بهداشت، نسبت به تأسیس مجتمع آموزش عالی سلامت در شهرستان دورود موافقت کرد.

به گزارش لرستان خبر، دکتر کوروش ساکی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پانزدهم آذر ماه، دویست و چهل و دومین جلسه  شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی در وزارت بهداشت برگزار شد که در آن جلسه، موافقتی اصولی جهت تأسیس مجتمع آموزش عالی سلامت در شهرستان دورود به عمل آمد.

 

وی افزود: مجتمع آموزش عالی سلامت در شهرستان دورود، دهمین مرکز آموزش عالی سلامت در دولت تدبیر و امید است و دانشگاه علوم پزشکی استان جهت دستیابی به رشد متوازن در سلامت، مصمم است که این مجتمع در تمامی شهرستان های استان ایجاد شود.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی توجه ویژه ای به مناطق محروم و توسعه نیافته و همکاری با مجمع نمایندگان استان دارند، از این رو امیدواریم تمامی شهرهای استان از مجتمع آموزش عالی سلامت برخوردار شوند.

 

وی تصریح کرد: از جمله اقدامات مهم و کلیدی که می تواند زمینه ساز پیشرفت و ارتقای دانشگاه به تیپ یک باشد، توسعه آموزشی است که در این جهت دانشگاه ها، برنامه ریزی مدونی را در دستور کار دارند.

 

ساکی بیان کرد: توسعه آموزشی بسترساز ارتقای سلامت جامعه و به دنبال آن توسعه در دیگر ابعاد جامعه است، از این رو ایجاد مجتمع آموزش سلامت در شهرستان ها می تواند زمینه را برای مستقل شدن آنها از طریق دانشگاه یا دانشکده مستقل فراهم شود.
 

وی ضمن اشاره به افزایش دانشکده های پزشکی در استان، تصریح کرد: دانشکده های داروسازی و دندانپزشکی در خرم آباد، پرستاری در بروجرد، پرستاری، هوشبری و فوریت های پزشکی در پلدختر به بهره برداری رسیده اند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطر نشان کرد: تاکنون پنج دانشکده پرستاری و مامایی، پزشکی، بهداشت و پیراپزشکی خرم آباد و پرستاری الیگودرز در استان دائر بودند که با راه اندازی دانشکده های بروجرد و پلدختر و خرم آباد، تعداد دانشکده های استان به 9 باب افزایش می یابد.

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات