امام جمعه بروجرد:

لرستان خبر: امام جمعه بروجرد گفت: با وجود خطر پیش روی کشور در زمینه کاهش نرخ جمعیتی و با وجود توصیه های اکید مقام معظم رهبری در این خصوص اما متأسفانه عزم ملی برای رفع این مشکل مشاهده نمی شود.

به گزارش لرستان خبر، حجت الاسلام و المسلمین حسن ترابی روز چهارشنبه در دیدار با کارکنان اداره ثبت احوال بروجرد اظهار داشت: هر کشوری که دارای جمعیتی جوان و بانشاط باشد، می تواند در دنیا قدرت نمایی کرده و با اقتدار عمل کند چرا که نیروی فعال برای حراست از مرزهای خود را دارد.

 

وی افزود:  با وجود خطر پیش روی کشور در زمینه کاهش نرخ جمعیتی و با وجود توصیه های اکید مقام معظم رهبری در این خصوص اما متأسفانه عزم ملی برای رفع این مشکل مشاهده نمی شود.

 

امام جمعه بروجرد عنوان کرد: بر اساس سیاست کنترل جمعیت و در زمانی که سیاسیت بر مبنای کاهش نرخ جمعیتی بود، تمامی دستگاه ها عزم خود را دراین زمینه جزم کرده و در این راه تلاش کردند، با این وجود در این راه افراط شد و هم اکنون هر آنچه در جهت تغییر باور مردم تلاش می شود کمتر نتیجه بخش است.

 

وی تصریح کرد: فراهم شدن شرایط ازدواج، تهیه امکانات، رفع معضل بیکاری و ارائه خدمات رفاهی از جمله مواردی است که می تواند زمینه را برای تشویق مردم به فرزندآوری و افزایش جمعیت فراهم کند.

 

ترابی بیان کرد: غرب برای کاهش قدرت کشورهای توسعه نیافته و افزایش نفوذ خود بر کشورهای دیگر، آنها را به کاهش جمعیت توصیه می کنند در حالی که درباره جمعیت کشور خود برعکس عمل می کنند.

 

وی خاطر نشان کرد: اداره ثبت احوال بروجرد عملکرد مثبتی داشته و از جمله ادارات ممتازی است که مردم از این اداره رضایت کافی را دارند.

 

امام جمعه بروجرد گفت: سستی و کوتاهی در اسناد هویتی از جمله تهدیدات امنیتی برای کشور است که اداره ثبت احوال بروجرد در این زمینه به خوبی انجام وظیفه کرده است.

 

وی عنوان کرد: هرچه اطلاعات و اسناد هویتی و جمعیتی کشوری دقیق و صحیح تر باشد، تصمیم گیری در کلان کشور واقعی تر و دقیق تر می شود.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات