مدیرکل آموزش و پرورش لرستان

لرستان خبر: مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: در حال حاضر چهار هزار و 20 آموزشگاه در لرستان فعال بوده که تنها یک هزار و 500 واحد از آنها دارای سند مالکیت است.

به گزارش لرستان خبر، گودرز کریمیفر صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  یک هزار و 477 مدرسه در لرستان دارای کتابخانه کلاسی هستند که امسال برخی از این کتابخانه ها با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تجهیز شده اند.

 

وی افزود: با همکاری استانداری لرستان اعتبار مورد نیاز تجهیز این کتابخانه ها که حدود هفت میلیارد ریال است، تأمین می شود و در حال حاضر 28 کتابخانه مدارس ابتدایی استان دارای سه هزار جلد کتاب هستند.

 

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان عنوان کرد: هم اکنون 28 کتابخانه مستقل در مدارس ابتدایی و یک هزار و 234 کتابخانه در مدارس دوره متوسطه اول فعال است که در این راستا تلاش می شود، تعداد کتاب های آموزشی و علمی در این کتابخانه ها افزایش یابد.

 

وی بیان کرد: در این کتابخانه ها 476 هزار و 200 جلد کتاب وجود دارد که در این میان 27 هزار و 570 جلد از کتاب های موجود در کتابخانه های مدارس دوره اول متوسطه اهدایی است.

 

کریمی فر تصریح کرد: یک هزار و 481 کتابخانه در مدارس دوره متوسطه دوم با گنجایش 533 هزار و 521 جلد کتاب فعال است که از این تعداد کتاب، 74 هزار و 929 جلد آن اهدایی است.

 

وی افزود: در مجموع 152 کتابخانه مستقل، دو هزار و 468 کتابخانه کمتر از سه هزار جلد کتاب و دو هزار و421 کتابخانه مشترک در مدارس استان وجود دارد که شامل یک میلیون و 496 هزار و 928 جلد کتاب می شود.

 

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان گفت: در حال حاضر چهار هزار و 20 آموزشگاه در لرستان فعال بوده که تنها یک هزار و 500 واحد از آنها دارای سند مالکیت است.

 

وی با اشاره به اینکه بیش از سه میلیارد ریال برای اخذ این سندها نیاز است، افزود: هر سند بیش از 10 میلیون ریال در بردارد که در این راستا تا پایان امسال 200 سند دیگر اخذ می شود.

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات