لرستان خبر گزارش می دهد؛

دو دبیرستان کوثر و دکترحسابی کوهدشت در لرستان بیش از دو هفته است که بدلیل نقص در وسایل گرمایشی به سیستم جدیدی روی آورده اند تا دانش آموزان برای حضور در کلاسهای درس با خود پتو به مدرسه ببرند.

به گزارش لرستان خبر، دو دبیرستان دخترانه کوثر و دکتر حسابی شهرستان کوهدشت نزدیک به ۲۰ روز است با نبود وسایل گرمایشی به سر می برند و دانش آموزان و معلمان این دو دبیرستان مجبورند سرمای طاقت فرسای زمستان را کنار صندلی های سرد کلاس به تحمل بنشینند.

 

قدیمی بودن و فرسودگی دیگ های بخار سیستم گرمایشی این دو دبیرستان که دارای یک ساختمان بزرگ هستند، علت قطع شدن گرمای کلاس ها عنوان شده است.

 

دبیرستان کوثر کوهدشت

ان وضعیت به گونه ای است که دانش آموزان مجبورند برای تحمل فضای سرد زمستانی کلاسها از پتوهایی استفاده کنند که از خانه های خود همراه می آورند.

 

ماژیک هایی که سر کلاس درس یخ می زنند

 

مسئولان دبیرستان کوثر  می گویند: دو دیگ بخار سیستم گرمایشی دبیرستان، بسیار قدیمی هستند و چندبار هم تعمیر شده اند اما به علت پوسیدگی، امکان تعمیر دوباره آنها وجود ندارد.

 

آنها می گویند: مسئولان اداره کل نوسازی مدارس استان از محل بازدید کرده و گفته اند دیگ های بخار نو را از تهران سفارش داده اند و به زودی مشکل گرمایشی دو دبیرستان رفع خواهد شد.

 

یکی از دانش آموزان دبیرستان کوثر  می گوید: وضعیت سرمای کلاس ها به قدری حاد است که حتی نمی شود از ماژیک ها استفاده کرد چون تا چند کلمه با آنها نوشته می شود یخ می زنند.

 

دبیرستان کوثر کوهدشت

این دانش آموز ادامه می دهد: بچه ها مجبورند برای گرم شدن از خانه با خود پتو بیاورند که این هم جوابگو نیست.

 

برخی از دانش آموزان سرما خورده اند

 

دانش آموز دیگری در حالی که پتوی مسافرتی را به دور خود پیچانده است، می گوید: باور کنید قادر به یادگیری هیچ کدام از درس ها حتی ریاضی که بسیار برایمان مهم است نیستیم چون سرمای شدید اجازه فکر کردن را از ما گرفته است.

 

دانش آموز دیگری مدعی است تاکنون به دلیل وضعیت سرمای کلاسها برخی از دانش آموزان سرما خورده اند شده اند.

 

زنگ تفریح است و دانش آموزان به جای جنب و جوش طبق معمول مدارس، پتوهای مسافرتی نازکی را دور خود پیچیده و کنار هم جمع شده اند تا هرطور شده امروز را هم در سرمای طاقت فرسای بهمن ماه ساعات درسی را به پایان رسانده و خود را به گرمای مهربان بخاری های خانه برسانند.

 

درخواست از نوسازی مدارس لرستان

 

مسئول تدارکات و پشتیبانی آموزش و پرورش کوهدشت نیز در این رابطه می گوید: روال اداری تعمیرات مدارس به این گونه است که نامه تعمیرات خود را اول مهرماه به ما تحویل می دهند تا لیست آنها به اداره کل نوسازی مدارس استان تحویل داده شود.

 

دبیرستان کوثر کوهدشت

 

کاظمی با بیان اینکه آموزش و پرورش مجری هیچ گونه طرح عمرانی نیست، ادامه می دهد: سیستم گرمایشی این دو دبیرستان بعد از زمان گفته شده خراب شده اند اما با توجه به حساسیت موضوع، از مدیرکل نوسازی مدارس استان خواستیم برای بازدید به کوهدشت بیاید که ایشان هم به کوهدشت آمد و قول داد هرچه زودتر موضوع پیگیری شود.

 

وی یادآور می شود: تعمیر سیستم گرمایشی دو دبیرستان کوثر و دکتر حسابی کوهدشت ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان اعتبار لازم دارد که از طریق مناقصه پیمانکار آن مشخص و وسایل مورد نیاز از تهران خریداری شده که به محض رسیدن تجهیزات، کار تعمیر توسط پیمانکار انجام خواهد گرفت.

 

نوسازی مدارس: در حال استانداردسازی سیستم گرمایشی هستیم

 

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان لرستان نیز در این رابطه با رد مشکل سیستم گرمایشی این دبیرستانها می گوید: در بازدیدی که هفته گذشته از دبیرستانهای کوهدشت داشتیم مشکل جدی در این زمینه وجود نداشت.

 

حسین اسدی پور ادامه داد: پروژه ای که در حال حاضر توسط نوسازی مدارس لرستان در دست انجام بوده بحث نوسازی و استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس استان است.

 

وی با بیان اینکه اعتبار مورد نیاز برای استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس استان به مبلغ ۱۰۸ میلیارد ریال تامین شده است افزود: این اعتبار در میان کل شهرستانهای استان از جمله کوهدشت توزیع شده و کار استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس در حال انجام است.

 

اسدی پور با بیان اینکه در دو مدرسه یاد شده نیز کار استانداردسازی سیستم گرمایشی در حال انجام است یادآور شد: پیش بینی می شود که تا پایان بهمن ماه سالجاری سیستم گرمایشی استاندارد این مدارس تحویل داده شود.

 

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان لرستان با بیان اینکه این مدارس سیستم گرمایشی داشته و در حال حاضر کار استانداردسازی آنها در حال انجام است تصریح کرد: پیمانکار مربوط به استانداردسازی سیستم گرمایشی این دو مدرسه نیز انتخاب شده و کار در این زمینه در حال انجام است.

 

وعده ای برای پایان بهمن ماه

 

اسدی پور با بیان اینکه تاسیسات مکانیکی مورد نیاز برای استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس از خارج استان تهیه می شود یادآور شد: همچنین اعتبارات مورد نیاز برای این کار از محل درصدی از درآمدهای ناشی از فروش گاز خانگی به مشترکین تامین می شود.

 

وی با بیان اینکه این اعتبار بعد از تامین به حساب وزارت آموزش و پرورش واریز می شود افزود: با توجه به تخصیص ۵۰ درصدی این اعتبارات نسبت به انتخاب پیمانکار اقدام و کار در این زمینه عملیاتی شده است.

 

دبیرستان کوثر کوهدشت

 

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان لرستان با بیان اینکه قبل از تامین اعتبار نمی توانستیم نسبت به انتخاب پیمانکار اقدام کنیم یادآور شد: همچنین اعتبارات در این زمینه سنگین بوده و در طول یک دوره کوتاه مدت امکان جذب اعتبار و اجرای کل کار نیست.

 

اسدی پور با اشاره به فرسودگی و غیراستاندارد بودن سیستم گرمایشی تعداد زیادی از مدارس استان بیان داشت: در این زمینه از سال گذشته تزریق اعتبارات به این حوزه آغاز شده و کار به سرعت در حال انجام است.

 

وی با بیان اینکه مشکلات مدارس در این زمینه باید از طریق آموزش و پرورش به نوسازی مدارس اطلاع داده شود و نوسازی مدارس به طور مستقیم هیچ مکاتبه ای با مدارس ندارد مدعی شد که در بازدید هفته گذشته از این مدارس مشکلی در زمینه سیستم گرمایشی وجود نداشته است.منبع: مهر

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات