«نفس مردم لرستان تنگ تر شد»

شهرستان پلدختر به دلیل هم‌جواری با استان خوزستان بیشترین میزان آلودگی را دارد به‌طوری که میزان ریز گردها و آلودگی هوا در این شهرستان بیش از 30 برابر حد مجاز اعلام شده و مردم توان دیدن بیش از 200 متر جلوی خود را ندارند و این میزان آلودگی در استان لرستان 7 برابر حد مجاز است که استان را در حالت بحرانی قرار داده است.

به گزارش لرستان خبر، در چند روز گذشته استان لرستان میزبان مهمان ناخوانده‌ای شده است که این مهمان از راه نرسیده مشکلاتی را برای مردم مهمان‌نواز لرستان ایجاد کرده است.

 

ورود ریز گردها و گردوغبار به استان لرستان زندگی عادی شهروندان را مختل کرده و آنان را دچار مشکلات جدی کرده است.

 

در این میان شهرستان پل‌دختر به دلیل نزدیکی با استان خوزستان بیشترین آسیب را متحمل شده است، به‌طوری‌که میزان ریز گردها و آلودگی هوا در این شهرستان بیش از 31 برابر حد مجاز اعلام‌شده است.

 

مردم پلدختر بیش از 200 متر دید ندارند

 

 در چنین شرایطی مردم توان دیدن بیش از 200 متر جلوی خود را ندارند و این میزان آلودگی در استان لرستان 7 برابر حد مجاز و سبب ورود استان به حالت بحرانی شده است.

139303121053349732889414

 

‌رضا آریایی، مدیرکل ستاد بحران لرستان درباره وضعیت آلودگی هوای لرستان اظهار داشت: در راستای بررسی این وضعیت و آلودگی هوای استان، جلسه ستاد بحران در استانداری لرستان به ریاست شخص استاندار تشکیل می‌شود

 

وی افزود: با ارائه اطلاعات لازم در زمینه‌های مختلف توسط مدیران مربوطه تلاش می‌شود تا در این زمینه بهترین تصمیم و اقدام انجام شود.

 

گردوغبار خسارات میلیاردی وارد کرده است

 

حجت‌الاسلام علی‌محمد لروند، امام‌جمعه پل‌دختر در این زمینه بیان کرد: غلظت گردوغبار در این شهرستان در روز 21 بهمن به حدی زیاد بود که حتی از استان خوزستان‌ هم بیشتر شده بود. 

Ahwaz-in-Dust

 

وی با اشاره به مشکلات ایجادشده با ورود ریز گردها به پلدختر، عنوان کرد: ذرات گردوغبار خفگی شدیدی برای جنگل‌های این شهرستان به وجود آورده و آسیب جدی و خسارات میلیاردی به آن‌ها وارد کرده است.

 

امام‌جمعه پلدختر خاطر‌نشان کرد: بالا بودن غلظت آلودگی هوا توسط ریز گردها به‌قدری بوده که سبب اختلال در شبکه شهرستان و ایجاد مشکل جدی برای شهروندان شده است.

 

مردم پلدختر برای تنفس مشکل دارند

 

وی ضمن درخواست همکاری لازم توسط مسئولان، تصریح کرد: با توجه به اینکه میزان آلودگی هوای پل‌دختر اگر‌چه بیشتر از خوزستان نباشد، کمتر نیست، بنابراین ضروری است که مانند خوزستان، پیگیری و اقدامات لازم در راستای رفع این مشکل انجام شود. 

139311231724362954740264

 

 

 

قدرت الله ترابی نژاد، فرماندار پل‌دختر با اشاره به وضعیت بحرانی هوای پل‌دختر اظهار داشت: در دو سه روز گذشته براثر ورود گردوغبار و ریز گردها به استان که بیشترین حجم آن در شهرستان پل‌دختر و بیش از 30 برابر حد مجاز بوده مشکلات زیادی برای مردم و تنفس آن‌ها ایجاد کرده است.

 

وی با اشاره به از مدار خارج شدن پست 63 کیلوولت تنگ فنی و افرینه در روز گذشته، افزود: در پی نشست زیرگرده روی مقر‌های برق و سپس بارش باران، به گل تبدیل و سبب قطع جریان برق شده است.

IMG-20150208-WA0025

 

مردم در انتظار خاموشی باشند

 

ورود ریزگردها و گردوغبار در لرستان سبب شده که مردم پلدختر در ۳۰ ساعت گذشته مدام دچار قطعی برق شوند و خسارات زیادی به وسایل برقی آن‌ها واردشده و اداره برق عنوان کرده احتمال خاموشی مجدد نیز هست.

 

فرماندار پل‌دختر در این زمینه عنوان کرد: با اعزام گروه‌های متخصص به مکان قطع برق و کمک گروه‌هایی از استان‌های هم‌جوار برق پست افرینه وصل شد و هم‌اکنون بیشتر قسمت‌های شهر پل‌دختر برق دارد و با وصل شدن برق پست تنگ فنی مابقی مشکل برق در روستا‌ها و جنوب شهرستان برطرف می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: دیروز ساعاتی آب شهرستان قطع شد که منبع ذخیره آب شهرستان این مشکل را برطرف کرد و سپس آب شهرستان نیز وصل شد و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

 

33

ترابی نژاد گفت: گروه‌های کارشناسی برای مشخص شدن میزان خسارات به مناطق اعزام‌شده‌اند اما تاکنون آمار دقیقی از خسارت وارده وجود ندارد.

 

 

 
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات