فرماندار پلدختر:

لرستان خبر: فرماندار پلدختر گفت: نهادینه کردن فرهنگ صیانت از حقوق شهروندی، رضایت مردم از مسئولان را افزایش داده و سبب حل مشکلات می شود.

به گزارش لرستان خبر، قدرت اله ترابی نژاد ظهر امروز در جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در پلدختر اظهار داشت: صیانت از حقوق شهروندی باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

 

وی ضمن تأکید بر لزوم اجرای برنامه صیانت از حقوق شهروندی در دستگاه‌های اجرایی، افزود: یکی از ضروریات اجتماعی شناخت نسبت به حقوق شهروندی است، از این رو فرهنگ‌سازی در این راستا امری ضروری است.

 

فرماندار پلدختر عنوان کرد: مسئولان باید با قرار دادن صیانت از حقوق شهروندی در اولویت کاری خود، نسبت به آگاه‌سازی مردم از حقوق اولیه خود اقدام کنند.

 

وی مهمترین عامل در رعایت حقوق شهروندی را فرهنگ سازی دانست و بیان کرد: ارتقاء آگاهی و تقویت فرهنگ مردم نسبت به حقوق شهروندی خود سبب فعالیت آنها در اجتماع و کاهش آسیب‌ها و معضلات اجتماعی می شود.

 

ترابی نژاد تصریح کرد: نهادینه کردن این فرهنگ، رضایت مردم از مسئولان را افزایش داده و سبب حل مشکلات می شود.
 

 

وی ضمن تأکید بر جلوگیری از انفعال مردم در جامعه، خاطر‌نشان کرد:  اگر مردم نسبت به حق و حقوق خود آگاه باشند، حق شان را مطالبه می کنند و همین امر سبب می شود مردم نسبت به اجتماع و فعالیت‌های مهم منفعل و بی‌تفاوت نباشند.

 

فرماندار پلدختر با اشاره به اینکه پرسشگری و پاسخگویی  از مصادیق حقوق شهروندی هستند، گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی باید نسبت به فراهم کردن بستر لازم در راستای تکریم ارباب رجوع و صیانت از حقوق شهروندی اقدام کنند.


 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات