داغی که بر دل جوانان پلدختر ماند؟!

پروژه استخر شنای پلدختر از مطالبات به حق جوانان شهرستان پلدختر که به گره ای کور در لرستان تبدیل شده است.

به گزارش لرستان خبر به نقل از بیان روز ، سال 93با همه خوبی ها وبدی ها که داشت در ایستگاه های  پایانی قرار گرفته است ،اما شهرستان پلدختر و پروژه های نیمه کاره شهرستان علی رغم سفرهای متعدد مسئولین استانی وبرگزاری جلسات کارشناسی و فنی هنوز در وضعیت مطلوبی قرار ندارند.

 

هر چند استاندار لرستان و فرماندار پلدختر در بازدیدی که ماههای اخیر از پروژه استخر شنای پلدختر داشتند مدیرکل ورزش وامور جوانان را مکلف کردند تا اول تابستان94این پروژه باید به بهره برداری برسد ولی انگار طلسم مشکلات وبی تدبیری ها هنوز در این پروژه شکسته نشده است و با خلع ید پنجمین پیمانکار این پروژه،سرنوشت استخر شنای پلدختر به نا کجا آباد ختم می شود؟!

 

 

پروژه استخر شنا این شهرستان در سال 84 در محل سالن کشتی کلنگ زنی به زمین زده شده ولی بنا به دلایلی با پیشرفت فیزیکی اندک متوقف و دوباره در سال 86 عملیات اجرایی استخر جدید در ضلع شرقی محل سابق آغاز شد.

 

 

این پروژه به یک مشکل نامیمون و یک گره ناگشودنی و لاینحل تبدیل شده است که با گذشت نه سال از آغاز نخستین عملیات اجرایی این استخر هنوز 25درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

 

جالب این است که تا به حال پنج پیمانکار از این پروژه خلع ید شدند و هر ساله ما باید پس از چند ماه فعالیت، شاهد تعطیلی این پروژه در شهرستان پلدختر باشیم که این مسئله باعث گلایه مندی مردم این شهرستان به ویژه جوانان شده است.

 

          استخر شنا پ ج

 

 

ایام تابستان دمای هوا در شهرستان پلدختر  به بیش از 45درجه می رسد ولی عدم احداث استخر شنا در این شهرستان و احداث استخر در برخی از شهرهای لرستان که هوای خنک تری نسبت به پلدختر دارند این سوال را در ذهن می آورد که در سالیان گذشته بحث توزیع امکانات در لرستان بر اساس تبعیض بوده است.

 

 

هر چند مردم پلدختر در هر برهه زمانی در رسانه ها باید شاهد اعتراض مسئولان به احداث استخر شنا باشند ولی انگار کار از این حرف ها گذشته است .

 

 

امام جمعه پلدختر در گفتگو با خبرنگار بیان روز با بیان اینکه در احداث استخر شنای پلدختر صددر صد تبعیض صورت گرفته است افزود:در 24استخر شنای لرستان که احداث شده است جای تعجب که با توجه به گرمای 50درجه ای هوا در پلدختر حداقل دومین یا سومین استخر در این شهرستان احداث نشده است که این بی عدالتی و تبعیض را در توزیع امکانات می رساند.

 

 

حجت الاسلام علی محمد لروند ادامه داد:جوانان پلدختری برای انجام ورزش ساده شنا باید مسافت45کیلومتری درهشهر را با همه خطرات جاده ای طی کنند یا در تالاب ها و رودخانه کشکان غرق شوند .

 

 

استاندار لرستان در بازدیدی که دیماه از پروژه استخر شنای پلدختر داشتند  باانتقاد از چگونگی پیگیری های اداره کل ورزش و امور جوانان لرستان در مورد استخر شنای پلدختر افزود:با توجه به گرمسیری بودن منطقه استخر شنا حق مردم پلدختر است و اداره کل ورزش و امور جوانان لرستان در این زمینه باید پیگیری های مستمر از طریق وزارت ورزش داشته باشد تا این پروژه در اول تابستان94به بهره برداری برسد.

 

                    استاندار استخر شنا

 

وی تصریح کرد:این پروژه اعتباری بالغ بر 980میلیون تومان قرار داد و موافقت نامه دارد که متاسفانه اداره کل ورزش و امور جوانان لرستان این موافقت نامه ها را مبادله نکرده است.

 

 

وی با بیان اینکه مدیر کل ورزش و امور جوانان لرستان پروژه استخر شنای پلدختر را باید در اولویت قرار دهد بیان کرد: اداره کل ورزش و اموجوانان لرستان برای اعتبار700میلیون تومانی وزیر ورزش که در مورد این پروژه قول داده باید پیگیری کند و آن را جذب کند.

 

 

 

فرماندار پلدختر در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان و شورای ورزش با اشاره به تلاش های استاندار لرستان برای به نتیجه رساندن این پروژه افزود:هر چند استاندار لرستان برای به نتیجه رساندن استخر شنای پلدختر شرایط را برای ادامه فعالیت پیمانکار فراهم کرد ولی از آن طرف پیمانکار خلع ید می شود که این مسائل به پیشرفت پروژه ضربه می زند.

 

قدرت اله ترابی نژاد با بیان اینکه یک میلیاردو 300میلیون تومان اعتبار برای احداث استخر اختصاص یافته است اظهار کرد:وزیر ورزش در مقابل هنوز به قول خود برای اختصاص مبلغی به میزان 700میلیون تومان عمل نکرده است.

 

 

مسئول اداره ورزش وامور جوانان شهرستان پلدختر در جلسه شورای ورزش این شهرستان با اشاره به اینکه موضوع استخر شنای پلدختر در معاون عمرانی استانداری لرستان در حال بررسی است ادامه داد:با توجه به اینکه اعتبارات از تخصیص تا عمل با هم فاصله دارند ، پیمانکار دیگر از لحاظ مالی و شخصی نمی توانست ادامه کار دهد پس خلع ید شد .

 

 

امید کایدی عنوان کرد:امیدواریم تا هفته آینده پیمانکار جدید مشخص و شروع به کار کند.

 

امیدواریم که مدیر کل ورزش وامور جوانان استان لرستان به مسئله استخر شنای پلدختر بیشتر توجه کنند تا این پروژه بر اساس اعلام استاندار لرستان تا اول تابستان94به بهره برداری برسد.

 

 

انتهای پیام/

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات