در جلسه بررسی واحدهای محصولات لبنی سنتی مطرح شد؛

معاون فرماندار خرم‌آباد گفت: در مورد موضوع بهداشت واحدهای عرضه کننده لبنیات سنتی در خرم آباد آمار متناقض ارائه شده است که از 42 تا 120 واحد سنتی از سوی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنها یک مورد مورد تایید قرار گرفت.

به گزارش لرستان خبر ، اولین جلسه بررسی طرح ساماندهی واحدهای تولید و عرضه محصولات لبنی سنتی صبح امروز برگزار گردید.

 

محمود آشناگر گفت: در مورد موضوع بهداشت واحدهای عرضه کننده لبنیات سنتی در خرم آباد آمار متناقض ارائه شده است که از 42 تا 120 واحد سنتی  از سوی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنها یک مورد مورد تایید قرار گرفت.

 

معاون فرماندار خرم‌آباد ادامه داد: : با توجه به این نکته که سلامت مردم اهمیت بسیار بالایی دارد طرح بررسی وضعیت بهداشت و سلامت واحدهای عرضه محصولات لبنی سنتی به صورت مستمر انجام می گیرد.

 

وی در ادامه با اشاره به مشکلات واحدهای عرضه لبنات تصریح کرد: در این زمینه نیاز است واحدهای صنعتی و واحدهای سنتی عرضه لبنیات همکاری بیشتری داشته باشند.

 

آشناکر اضافه کرد: با توجه به فرهنگ و ذائقه سنتی مردم استان لرستان سازمانهای متولی امر باید به  بهداشت غذایی حساسیت بیشتری نشان داده و نظارت و کنترل این واحدها را بیش از پیش مورد توجه قرار دهند.

 

 

معاون فرماندار خرم‌آباد گفت: برای اجرایی شدن این طرح كمیته ای مشترک متشكل از دانشگاه علوم پزشكی، دامپزشكی، شبكه بهداشت و درمان، اداره صنعت، معدن و تجارت استان، ستاد بهبود شیر و دیگر دستگاههای متولی امر بهداشت و سلامت به صورت فصلی و با نظارت فرمانداری خرم آباد تشكیل و با جدیت تمام پیگیر عملی شدن این مصوبات خواهند شد.

 

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات