افزایش 60 درصدی نان سنگک در پلدختر؛

مردم پلدختر از افزایش 60 درصدی قیمت نان سنگک اظهار نگرانی کرده و خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.

به گزارش لرستان خبر ، جمعی از شهروندان پلدختر با تماس با لرستان خبر، نسبت به افزایش بی‌رویه قیمت نان سنگک اعتراض کردند و از مسئولان خواستار بازگشت نرخ نان به قیمت گذشته شدند.
 

 

با توجه به این‌که بخش اصلی سبد غذایی اقشار کم‌درآمد، نان است، این افزایش قیمت فشار بیشتری را به آنها وارد می‌کند.

 

نانوایان شهرستان پلدختر که خود از افزایش قیمت بی‌خبرند، عنوان می‌کنند که از مردم شنیده‌ایم نان گران می‌شود.

 

 

یکی از شهروندان که قوت غالب خانواده‌اش نان است، در مورد خبر افزایش قیمت نان اظهار داشت: خانواده 9 نفری دارم که روزی 9 قرص نان سنگک مصرف داریم، با این شرایط باید تنها بابت پول نان یک ماهه خانواده بیش از 200 هزار تومان پرداخت کنیم که این رقم برای ما که کشاورز و دامدار هستیم، دشوار است.

 

 

 

مجید محمدی افزود: نان سنگک در شهر پلدختر تا چند روز پیش به قیمت هر قرص 500 تومان عرضه می‌شد اما با مصوبه جدید علاوه بر افزایش قیمت سنگک به 800 تومان، کیفیت نان پائین آمده است.

 

 

 

یک شهروند دیگر پلدختری بیان کرد: اجرای بی‌سروصدای مصوبه افزایش قیمت نان سنگک در این شهر، شهروندان را نگران کرده است و از مسئولان خواستار برگشت نرخ نان به روال سابق هستیم.

 

 

 

ناز‌بانو نیازی عنوان کرد: افزایش نرخ نان سنگک در این شهر، ما را دچار شوک کرده چرا که افزایش 300 تومانی یک قرص نان قابل‌تأمل است.

 

 

 

وی بابیان این‌که کسی پاسخگوی افزایش قیمت نان نیست، گفت: این چه تدبیری است که ابتدا نرخ‌گذاری می‌کنند بعد چند برابر افزایش می‌دهند.

 

 

 

شهروندی دیگر که خود را سرپرست یک خانواده هشت‌نفری معرفی و نگران وضعیت مالی‌اش بود، اظهار داشت: بنده یک کارگر ساده با درآمد بخورونمیر هستم و امروز به قصد خرید نان در کمال ناباوری با قیمت 800 تومانی نان مواجه شدم.

 

علی طولانی افزود: با این وضعیت گرانی نان نمی‌توانم حتی قوت غالب خانواده‌ام را تهیه کنم چرا‌که درآمد من به قدری نیست که روزانه بتوانم بیش از هفت هزار تومان بابت 9 قرص نان بپردازم.

 

 

 

وی تصریح کرد: خانواده‌ام ماه‌هاست به دلیل نداشتن درآمد کافی، رنگ برنج را در خانه ندیده‌ایم و توان خرید آن را نداریم در حال حاضر که نان هم گران شده، دردی بر دردها افزوده شد، آیا ما حق زندگی نداریم.

 

 

 

شهروند دیگر که از افزایش قیمت نان معترض بود، گفت: افزایش بی‌سروصدای قیمت نان چه معنا و مفهومی دارد، چرا برای افزایش قیمت نان اطلاع‌رسانی نکردند.

 

 

 

مراد جوانمرد بیان کرد: مردم از وضعیت موجود و گرانی بی‌رویه نان ناراضی هستند چرا‌که وقتی قیمت هر قرص نان 800 تومان شد، بقیه موارد ازجمله کرایه تاکسی‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند در آن صورت ما چطور باید زندگی کنیم.

 

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات