آمار تحلیلی از وضعیت گردشگری لرستان در ایام نوروز؛

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان گفت: در ایام تعطیلات نوروزی امسال در مجموع ۴۴۶ هزار و ۶۲۳ مسافر نوروزی در استان اقامت داشته اند که این آمار نسبت به سال قبل رشدی حدود 15 درصد داشته است.

به گزارش لرستان خبر ، در ایام تعطیلات نوروزی امسال در مجموع ۴۴۶ هزار و ۶۲۳ مسافر نوروزی در استان اقامت داشته اند که این آمار نسبت به سال قبل رشدی حدود 15 درصد داشته است.

 

 

بیشترین اسکان در مدارس استان لرستان

 

بنا بر آمار رائه شده توسط مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان بیشترین بار اسکان را در لرستان مدارس بر عهده دارند و از مجموع مسافرانی که در لرستان اقامت دارند  ۱۹۵ هزار و ۱۶۳ نفر در مدارس استان، ۱۴ هزار و ۹۹ نفر در هتل های سطح استان، 7هزار و ۸۲۳ نفر در مهمان‌پذیرها، 4 هزار و ۹۰۰ نفر در منازل استیجاری، ۵۱ هزار و ۱۴۱ نفر در کمپ های اسکان موقت شهرداری های استان، ۳۷ هزار و ۸۴۹ نفر در چادرهای مسافرتی و ۱۳۵ هزار و ۶۵۵ نفر در سایر مراکز اقامتی اعم از مهمانسراهای ادارات، خوابگاههای دانشجویی و سالن های ورزشی سطح استان اقامت داشته اند.

 

 

بازدید حدود 2 میلیون نفر از جاذبه های تاریخی و طبیعی لرستان

 

طبق آمار رائه شده از مسئولان استان یک میلیون و ۹۵۸ هزار و ۶۷۱ نفر از جاذبه های تاریخی و طبیعی استان بازدید کرده اند که این آمار مربوط به آثار تاریخی، اماکن زیارتی و سیاحتی، جاذبه های طبیعی و گردشگری و ... بوده است که نسبت به سال قبل 2.5 برابر شده است.

 

استان لرستان به لحاظ ثبت آثار در فهرست ملی دارای بیش از دو هزار و ۴۵۰ اثر تاریخی، ۲۱ اثر طبیعی و ۲۱ اثر معنوی ثبت شده ملی است، ظرفیتی که این استان را در میان استانهای صدر جدول کشور به لحاظ تعداد آثار تاریخی ثبت شده قرار داده است.

 

 

زیارت یک میلیون نفر در امامزادگان لرستان/ بیشترین آمار بازدید از امامزاده محمد کوهدشت بود

 

حجت‌الاسلام محمدجواد عباس‌زاده، معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان لرستان گفت: در روزهای آغازین سال 1394 حدود یک میلیون نفر به زیارت بقاع متبرکه استان رفته‌اند.

 

وی ادامه داد: بقعه متبرکه امامزاده محمد کوهدشت با بیش‌از 400 هزار نفر زائر آمار بیش‌ترین زائر را به خود اختصاص داده استو این بقعه در لحظه تحویل سال نو بیش از 20 هزار نفر  زائر داشت.

 

وی اضافه کرد: با توجه به حجم بالای زائران امامزاده محمد درب‌گنبد کوهدشت، سال گذشته تصمیم به ساخت هتلی در این مکان گرفته شد‌ که در حال حاضر بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا اواخر اردیبهشت امسال افتتاح می‌شود.

 

 

در استان لرستان بیش از ۱۰۷ بقعه متبرکه وجود دارد که بقاع متبرکه امامزادگانی همچون امامزاده زیدبن علی(ع)، امامزاده محمد، احمد، ابراهیم و ... در ایام نوروز زائران زیادی از سایر شهرها و استان‌های کشور را به خود جذب می‌کند.

 

126 هزار نفر از قلعه فلک الافلاک دیدن کردند

 

 آمار منتشر شده از سوی مسئولان نشان دهنده بازدید بیش از ۱۲۶ هزار و ۷۰۰ مسافر نوروزی و گردشگر از قلعه فلک الافلاک را دارد که از رشد حدود 20 هزار نفری نسبت به سال قبل حکایت دارد که این تعداد مسافر و گردشگر نوروزی علاوه بر بازدید از فضای بنای تاریخی قلعه فلک الافلاک از موزه‌های مردم‌شناسی و باستان‌شناسی خرم آباد نیز دیدن کردند.

 

انتهای پیام/

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات