نماینده ولی‌فقیه در لرستان:

لرستان خبر: نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: امروز مسکن برخی انسان‌ها بر برخی دیگر اشراف دارد در‌حالی‌که این امر با سبک زندگی اسلامی متناسب نبوده و به سبک عریان زندگی غربی نزدیک است.

به گزارش لرستان خبر، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین سید‌احمد میرعمادی در جمع هنرمندان لرستانی اظهار داشت: یکی از شگفتی‌های آفرینش و هنرمندی خداوند در موجودی به نام زنبورعسل آمده است.

 

وی با استناد به آیات 68 و 69 سوره نحل قرآن کریم، افزود: در زنبور عسل و این شگفتی آفرینش به قدری اهمیت وجود دارد که خداوند سوره‌ای را با نام این موجود و آیه‌ای اختصاصی برای این موجود قرار داده است.

 

نماینده ولی‌فقیه در لرستان ضمن تأکید بر این‌که خانه‌های امروز یمتناسب با سبک زندگی اسلامی نیست، عنوان کرد: متأسفانه برخی مسکن‌ها در وضعیت اسفباری قرار داشته و وضعیت مسکن برخی انسان‌ها حتی از مسکن موجودات و حیوانات پایین‌تر است.

 

وی تصریح کرد: هرگز موجود یا حیوانی مسکن خود را در معرض دید دیگر حیوانات قرار نمی‌دهد و زنبورعسل قادر است خانه‌ای با ویژگی‌هایی خاص بسازد.

 

میرعمادی بیان کرد: امروز مسکن برخی انسان‌ها بر برخی دیگر اشراف دارد در‌حالی‌که این امر با سبک زندگی اسلامی متناسب نبوده و به سبک عریان زندگی غربی نزدیک است.

 

وی با اشاره به این‌که دقیق‌ترین مطالب در زمینه مسکن، اقتصاد، پزشکی، هنر و جغرافیا در قرآن وجود دارد، خاطر‌نشان کرد: قرآن کریم می‌فرماید خانه‌ای انتخاب کنید که آگاهانه باشد و حریم شما را حفظ کند چرا‌که هدف قرآن از بیان این مباحث، تربیتی و هدایتی و در راستای شکوفاکردن تفکر و خردورزی انسان است.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات