مدیر‌کل آموزش‌و‌پرورش لرستان:

لرستان خبر: مدیر‌کل آموزش‌و‌پرورش لرستان گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تلاش می‌شود در راستای ریشه‌کن شدن بی‌سوادی در استان طی 3 سال آینده 44 هزار نفر بی‌سواد، باسواد شوند.

به گزارش لرستان خبر، گودرز کریمی‌فر ظهر امروز در جلسه ستاد نهضت سوادآموزی استان لرستان اظهار داشت: با توجه به آخرین سرشماری انجام شده بیشترین بی‌سواد در استان در کوهدشت قرار دارد.

 

وی با اشاره به این‌که جمعت بی‌سواد کوهدشت هشت هزار نفر هستند، افزود: ویسیان با پنج هزار نفر کمترین بی‌سواد استان را دارا است.

 

مدیر‌کل آموزش‌و‌پرورش لرستان عنوان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تلاش می‌شود در راستای ریشه‌کن شدن بی‌سوادی در استان طی سه سال آینده 44 هزار نفر بی‌سواد، باسواد شوند.

 

وی ضمن تأکید بر این‌که چهار هزار آموزش‌یار در استان فعال هستند، تصریح کرد: در سال گذشته 15 هزار بی‌سواد در لرستان تحت آموزش قرار گرفتند.

 

کریمی‌فر بیان کرد: از این تعداد 15 هزار نفر، هشت هزار نفر توسط آموزش‌و‌پرورش و هفت هزار نفر توسط دیگر دستگاه‌های اجرایی در استان از نعمت سواد برخوردار شدند.

 

هوشنگ بازوند، استاندار لرستان در این نشست اظهار داشت: در راستای مبارزه با بی‌سوادی در استان برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده که با تعامل یا آموزش‌و‌پرورش و دستگاه‌های اجرایی امسال 20 هزار نفر باسواد می‌شوند.

 

وی افزود: در این راستا سهم آموزش‌و‌پرورش لرستان در باسواد کردن 9 هزار و 500 نفر، جهادکشاورزی 500 نفر، بسیج سازندگی یک هزار نفر، علو پزشکی 500 نفر و امور عمرانی یک هزار نفر است.

 

استاندار لرستان به تعداد 44 هزار نفر بی‌سواد در استان اشاره و بیان کرد: در زمینه سوادآموزی این 20 هزار نفر، آخرین سهمیه هر فرماندار به تفکیک شهرستان‌ها تهیه و ابلاغ می‌شود.

 

وی تصریح کرد: برای ترویج و اشاعه فرهنگ سوادآموزی در استان، صدا‌و‌سیما و آموزش‌و‌پرورش لرستان قراردادی تنظیم و پیگیری می‌کنند.

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات