معاون آموزش و پرورش لرستان:

لرستان خبر: معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان گفت: در راستای ارتقای توانمندی علمی دانش‌آموزان در سال گذشته 8 کارگاه آموزشی توسط کمیته مشاوره و آموزش همگانی لرستان برگزار شد.

به گزارش لرستان خبر، محسن یوسفوند صبح امروز در جلسه فرهنگی و اجتماعی لرستان در خرمآباد اظهار داشت: در راستای ارتقای توانمندی علمی دانش‌آموزان در سال گذشته هشت کارگاه آموزشی توسط کمیته مشاوره و آموزش همگانی لرستان برگزار شد.

 

وی افزود: کمیته مشاوره و آموزش همگانی لرستان به عنوان زیرمجموعه کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان است که از سازمانهای مختلف از جمله نیروی انتظامی لرستان، کمیته امداد این استان و علوم پزشکی تشکیل شده است.

 

معاون پرورشی آموزش و پرورش لرستان با اشاره به این که در سال گذشته نیروی انتظامی لرستان بیشترین همکاری را با این کمیته داشته است، عنوان کرد: در راستای کسب موفقیت بیشتر باید دستگاه‌های مرتبط همکاری پررنگ‌تری داشته باشند که علوم پزشکی لرستان در این زمینه حضوری کم‌رنگ داشته است.

 

وی تصریح کرد: کمیته مشاوره و آموزش همگانی لرستان در سال گذشته به 125 هزار و 800 نفر از دانشآموزان و مردم مختلف ارائه کرده است.

 

یوسفوند به همکاری 264 مشاور و روانشناس به این کمیته، بیان کرد: در سال 93 این کمیته از همکاری 94 مرکز مشاوره در راستای ارائه خدمات به مردم و دانشآموزان بهره‌مند بوده است.

 

وی خاطر‌نشان کرد: 68 مرکز آن‌ها به صورت دولتی و 26 مرکز به صورت خصوصی خدمات ارائه داده‌اند.

 

معاون پرورشی آموزش و پرورش لرستان ضمن اشاره به نبود مکان‏‌های ارائه مشاوره به دانش‌آموزان و مردم، گفت: سامان‏دهی مراکز مشاوره و بهسازی آن‌ها یکی از مشکلات ما در این زمینه است.

 

وی افزود: برگزاری فراخوان‏‌های علمی و تخصصی، برنامه‏‌ریزی و هماهنگی برگزاری جلسات مختلف، تهیه مقالات علمی، درج مطالب علمی برای آموزش شهروندان از جمله اقدامات این کمیته در استان بوده است.
 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات