بعد از فوت؛

جوان ۲۵ ساله یاسوجی پس از اینکه قلبش یک ساعت از کار افتاده بود، به طرز معجزه آسایی دوباره شروع به کار کرد و اکنون نیز در سلامت کامل به سر می برد.

به گزارش لرستان خبر، چند روز پیش در یک درگیری حدود ۱۰ تا ۱۵ تیر ساچمه ای به بدن یک جوان  ۲۵ ساله در یاسوج اصابت کرد که برخی از این گلوله ها ریه او را مورد هدف قرار داد و دو گلوله دیگر نیز قلبش را از دو ناحیه سوراخ کردند. پزشکان بیمارستان شهید بهشتی یاسوج، قلب وی را باز کرده و درحال ترمیم بودند که ناگهان از کار افتاد و تا یک ساعت با کمک پزشکان دیگر قلب او را ماساژ می دادند.

 

دکتر «رهنما»جراح عمومی بیمارستان شهید بهشتی است که این جوان را درمان کرده او به ما توضیح داد: «از لحاظ پزشکی وقتی قلب یک انسان ده دقیقه کار نکند، خون به مغز او نمی رسد و در نهایت آن فرد می میرد. اما پزشکان اتاق عمل، ماساژ قلب او را ادامه دادند شاید چون جوان بود و نمی خواستند عملیات احیا را متوقف کنند به همین دلیل آنقدر این ماساژ قلب ادامه پیدا کرد که ناگهان قلب این جوان احیا شد و شروع به کار کرد .در این اتفاق نادر، معجزه رخ داده است چون حتی جراحان دیگر گفتند که دیگر نمی توان برای او کاری کرد.»

 

رهنما می گوید: «در علم پزشکی یاد گرفته ایم که هر انسانی تنها ده دقیقه بعد از مرگ قلبش زنده می ماند اما این فرد یک ساعت طاقت آورد و اکنون حال او بسیار خوب است.»

فرشید ۲۵ ساله پس از ده روز بستری شدن در بیمارستان، روز گذشته ۵ اردیبهشت ماه در سلامتی کامل مرخص شد و چیزی از این رفت و برگشتش به دنیای دیگر در خاطرش نیست!

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات