لرستان خبر گزارش می‌دهد؛

از نگاه شهروندان کوهدشتی یکی از معضلات مهم و اساسی کوهدشت، نبود آسفالت در برخی خیابان ها و معابر اصلی، عدم لایروبی جدول های خیابان، تراکم و تجمع پساماندها به دنبال ریزش باران و یا تراکم زباله است.

به گزارش لرستان خبر و به  نقل آسوبان، فضای شهری و یا هر منطقه ای که انسان در آن زندگی می کند؛ مانند تمام پدیده های موجود دارای فرم و محتوا است.

 

رابطه ی بین فرم و محتوا در پدیده ها یک رابطه ی دوسویه است و نمی توان یکی را نادیده گرفت. در تعریف یک محتوا گفته اند؛ محتوا مفهوم مورد نظر در یک پدیده است و حالا این مفهوم می تواند یا عینی باشد و یا ذهنی.

 

مبلمان شهری کوهدشت

 

فرم دربرگیرنده ی ساختار است و احساس برانگیخته از صورت یک پدیده را مورد واکاوی و قضاوت قرار می دهد؛ پس می توان گفت فرم، احساس است و یک کلیت از مفاهیم زیباشناختی.

 

زیباشناسی در طراحی شهری، عواملی است که حظ شهروندان را موجب می شود و این حظ، بستگی به عواملی از قبیل ساختار، سلسله مراتب، ضوابط و مقررات و ... دارد.

 

مبلمان شهری کوهدشت

 

شهرداری به واسطه وظایفی که دارد؛ در حظ شهروندان از فضای شهری نقش بسزایی دارد و یا برعکس می تواند این حظ را به تلخی تبدیل کند.

 

از نگاه شهروندان یکی از معضلات مهم و اساسی کوهدشت، نبود آسفالت در برخی خیابان ها و معابر اصلی، عدم لایروبی جدول های خیابان، تراکم و تجمع پساماندها به دنبال ریزش باران و یا تراکم زباله است.

 

مبلمان شهری کوهدشت

 

بر اساس قانون اصول مهندسی، عمر مفید آسفالت خیابان ها چهار سال است؛ در حالی که در شهر کوهدشت، برخی از خیابان ها اصلاً رنگ آسفالت را به خود ندیده اند و یا عمر آسفالت برخی از خیابان ها و معابر از هشت سال هم تجاوز می کند.

 

یکی از شهروندان خیابان سی متری سوم یادگار امام در شهرک شهید رجایی درباره وضعیت خیابان اظهار داشت: خیابان آسفالت نیست و فقط کافی است که بارانی ببارد تا راه عبور و مرور به سختی انجام شود.

 

مبلمان شهری کوهدشت

 

این شهروند افزود: خیابان یادگار امام هم آسفالت نامناسب دارد و به دلیل وجود چاله چوله ها، خیابان دارای دست انداز شده  و جلو بندی و کمک های وسائل نقلیه به رغم بارها تعمیر دچار مشکل می شوند.

 

وی بیان داشت: شهرداری به جای آسفالت کامل خیابان، فقط قسمت های ناهنجار خیابان را لکه گیری می کند و این ناهنجاری خیابان خود باعث عدم توازن می شود.

 

مبلمان شهری کوهدشت

 

این شهروند کوهدشتی عنوان کرد: مردم انتظار دارند که شهرداری، حداقل وظایف خود را به درستی انجام بدهد.

 

در کنار مشکلات آسفالت خیابان ها و معابر، انباشت آب در خیابان ها و تجمع زباله ها خود معضل دیگری است که چهره کوهدشت را ناملایم نشان می دهد.

 

مبلمان شهری کوهدشت

 

مشکلات  شهری به زیبایی شهر لطمه می زند و شهرداری می تواند با بهسازی معابر و تعویض جدول های مستهلک در خیابان هایی که عمر بالایی دارند؛ تاثیر زیادی در زیبایی شهر داشته باشد.

 

حمایت از حقوق شهروندان و آباد سازی و زیباسازی شهر در صدر برنامه های شورای اسلامی و شهرداری باید قرار بگیرد تا کوهدشت هم فرم و هم محتوای غنی ای را به شهروندان خود ارائه بدهد.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات