واکنش امام جمعه پلدختر به همایش اصلاح طلبان لرستان؛

امام جمعهمن واقعا تاسف می خورم برای لرستان و مسئولان لرستان، لرستانی که این همه مشکل اقتصادی و چالش های اجتماعی و بیکاری دارد مسئولانش به جای رسیدگی به مشکلات مردم تمرکز خود را روی برگزاری اجلاس های حزبی می گزارند. شهرستان پلدختر گفت:

حجت الاسلام والمسلمین علی محمد لروند در گفت و گو با لرستان خبر، با اشاره به اتفاقات رخ داده شده در همایش اصلاح طلبان لرستان اظهار داشت: در ۱۵ سال گذشته اهالی فتنه معمولا روی مناطق محروم و استان های ضعیف برنامه ریزی کردند و بیشتر برنامه‌ریزی و منابع خود را به سمت استان های محروم تری مانند لرستان و سیستان و بلوچستان بردند، که قائله تحکیم وحدت در خرم آباد که باعث آتش افروزی و آشوب در لرستان شد نمونه‌ای از آن است.

 

 

 

 

وی افزود: با توجه به این برنامه‌ریزی ها ما هرگز نباید اجازه بدهیم از محرومیت و مظلومیت این مردم سو استفاده شود.

 

 

 

وی با اشاره به هتاکی برخی مسئولان در کوهدشت تصریح کرد: همان زمانی که همایش اصلاح طلبان کوهدشت برگزار شد من در خطبه های نماز جمعه گفتم این جلسه شروع یک فتنه بزرگ است.

 

 

 

 

امام جمعه شهرستان پلدختر گفت: حالا هم می گویم فتنه گری مثل مرعشی که خباثت های وی بر کسی پوشیده نیست امروز در لرستان دعوت می شود و به ارکان اصلی نظام حمله می کند. مرعشی فتنه گری است که برای همه مردم ایران شناخته شده است و زشتی اقدامات وی بر کسی پوشیده نیست. مرعشی تا جایی پیش رفت که زمان تنفیذ حکم آقای احمدی نژاد در سال ۸۸ با دادن یک قفل به همسر هاشمی از همسر وی خواست که هاشمی را در خانه حبس کند.

 

 

 

 

 

 

وی با اشاره به مشکلات متعدد استان افزود: من واقعا تاسف می خورم برای لرستان و مسئولان لرستان، لرستانی که این همه مشکل اقتصادی و چالش های اجتماعی و بیکاری دارد مسئولانش به جای رسیدگی به مشکلات مردم تمرکز خود را روی برگزاری اجلاس های حزبی می گزارند. سؤالی که باید از مسئولان استان پرسید این است که چرا باید لرستان به منطقه امنی برای فتنه گران مبدل شود؟

 

 

 

 

 

 

حجت الاسلام ولمسلمین لروند در رابطه با شرکت مسئولان استانی در این همایش تصریح کرد: کسانی که در این همایش شرکت کردند همان کسانی هستند که در جلسه هتاکان کوهدشت هم شرکت کرده بودند و شما می توانید نمونه‌های آن را ببینید. اگر این مسئولان نماینده جمهوری اسلامی و نماینده دولت این هستند؛ همین دولتی که با شعار اعتدال و شعار قانونگرایی بر سر کار آمده واقعا نباید اجازه برگزاری این‌گونه جلسات را در استان خود بدهند. اما نه تنها مانع برگزاری این جلسات نمی‌شوند بلکه خودشان هم در این جلسات شرکت می کنند.

 

 

 

 

 

امام جمعه پلدختر تصریح کرد: نظر من این است که این نوع افراد تحمیل شده به دولت هستند چرا که دولت ادعای اعتدال و میانه روی دارد ولی این افراد با دولت و تمام شعار هایی که دولت خود را مقید به آن‌ها می‌داند مغایرت دارند. زمانی که من در نماز جمعه به حنان حمله ور شدم اتفاقات خاصی افتاد تا جایی که استاندار ابراز نارضایتی کرد و خواستار عدم پیگیری ما شد.

 

 

 

 

 

 

وی گفت: مدیران دولتی به هیچ وجه من الوجوه حق حزبی کاری ندارند اگر هم بخواهند کار حزبی انجام دهند باید دولت را تقویت کنند. اما متأسفانه امروز شاهد این هستیم که احزاب معلوم الحال و حزبی مثل کارگزاران که همه در مورد سوابق این حزب اطلاع دارند با حمایت مسئولان دولتی استان جلسه ای تشکیل می دهند که به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توهین می شود، سپاهی که امروز علاوه بر حفاظت از حرمین به امیدی برای کشورهای همسایه هم تبدیل شده و مردم این کشور ها در مدح سپاه شعر و سرود می سرایند، سپاهی که محبوبیت و مقبولیت جهانی پیدا کرده، حالا یک فتنه گر اجازه و جرأت پیدا می‌کند که به این نیروهای مخلص و انقلابی توهین کند

 

 

 

 

وی تصریح کرد: ما استاندار محترم لرستان را به عنوان شخصیتی اقتصادی و اهل اعتدال می‌شناسیم و با شناختی که از وی حاصل شده می‌دانیم که اقدام‌ها سیاسی انجام نمی‌دهند بنابراین از استاندار و مجموعه استانداری انتظار می‌رود که با این قضیه قاطعانه و جدا برخورد کنند.

 

 

 

 

حجت الاسلام و المسلمین لروند اظهار کرد: بعد از قائله توهین به عالمان در کوهدشت ما صراحتاً موضع گیری کردیم و موسوی و کروبی و حامیانشان را نامرد خواندیم که متأسفانه پس از این اقدام یکسری پیامک ها حاوی اهانت هایی به خود بنده، نظام و علما دریافت کردیم، کسی که به امام جمعه یک شهر آگاهانه توهین می کند می داند که این امام جمعه نماینده ولی فقیه است و مستقیما با رهبری در ارتباط است، وقتی این افراد به شورای نگهبانی که عهده دار نگهبانی از نظام و قانون است توهین می کنند آیا این کار حمله به کیان کشور نیست آیا این دقیقا نقطه مقابل قانون گرایی و اعتدال نیست؟

 

 

 

 

 

 

 

وی با اشاره به شعار سال افزود: امسال سال همدلی و همزبانی دولت و ملت است پس مسئولان هر حرکتی و هر اقدامی که انجام می دهند باید تقویت کننده این همدلی و همزبانی باشد و انشالله که دیگر شاهد این بی تدبیری ها و این نوع افراط هایی که باعث ناامیدی ملت و دولت از همدیگر می شود در دولت تدبیر و امید نباشیم

 

 

 

 

وی تصریح کرد: امروز شاهد این هستیم که انقلابیون حق شرکت در دانشگاه را پیدا نمی‌کنند اما فتنه گران خبیث به راحتی به عالمان، نظام و نیرو های انقلابی در هرکجا که می‌رسند توهین می کنند. به نظر می‌رسد در پشت این قضایا که عموما در دانشگاه‌ها رخ می‌دهد جرایانی افراطی و جهت دار است که در دانشگاه ها حاکم شده و باعث لغو این سفر ها می شود و باز هم دقیقا مغایر اصلی ترین شعار دولت یعنی اعتدال.

 

 

 

 

 

 

وی اظهار کرد: هرکس که به عنوان یک چهره انقلابی در بین مردم شناخته شده در دانشگاه‌ها سانسور می‌شود اما در مقابل شاهد هستیم که هر شخصی که به نحوی مشکل داشته و یا حمایتی از فتنه داشته به راحتی به دانشگاه ها دعوت می‌شود. بهترین مثال هم می‌تواند علی مطهری باشد که مردم وی را سابقا به عنوان یادگار معلمی که خودش و جانش را وقف نظام و انقلاب کرد در مجلس از فتنه گران حمایت صریح کرد و چند روز بعد به دانشگاه شیراز دعوت شد و در دانشگاه شیراز آن قضیه را به وجود آوردند تا بعد از آن استفاده های حزبی کنند

 

 

 

 

 

 

وی با خطرناک دانستن جریان های سیاسی در دانشگاه‌ها افزود: پشت این جریانات یک اتاق فکر وجود دارد که برنامه‌ریزی های این جریان را انجام می‌دهد و تمام برنامه های این جریان در راستای احیای گفتمان تقلب است و هدف از تکرار ادعای تقلب در انتخابات این زمینه را ایجاد می کند که اگر در هر انتخاباتی که حزب مورد نظرشان پیروز شد آن انتخابات را انتخابات سالمی معرفی کنند و اگر در هر انتخابات شکست خوردند آن انتخابات را مردود بدانند

 

 

 

 

 

امام جمعه پلدختر تصریح کرد: راه اصلی مقابله با این جریان این است که مردم و خصوصا دانشجویان آگاه باشند. من از دولت بارها و بارها حمایت کردم و همه کسانی هم که منصف باشند می دانند که من از دولت هرجا که کار خوبی انجام داده حمایت کردم اما این اقدامات کاملا با شعار های دولت نا همخوانی دارد و به صلاح کشور هم نیست ما می بینم که دانشگاه ها به محل متینگ های حزبی تبدیل شده و کسی هم اخطاری آن‌ها نمی دهد.

 

 

 

 

 

 

حجت الاسلام والمسلمین لروند اظهار کرد: هیچ یک از مراجع استفاده از بیت المال را برای اهداف حزبی و سیاسی تأیید نمی‌کنند و قریب به اتفاق مراجع این کار را منع می‌کنند. استفاده حزبی از بیت المال ممنوع بوده و از لحاظ شرعی محل اشکال است.

 

 

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
 • سرباز رهبر

  درود خدا بر شیر مرد لر جناب لروند اما افسوس ایشون درخواست انتقالی دادند و امروز وفردا از پلدختر می روند ای کاش ایشون نی ماند چون حضور وی قطعا وزنه سنگینی برای خنثی کردن توطئه های فتنه گران است از تمام دلسوزان نظام می خواهم اگر می توانند جلوی رفتن ایشون را از لرستان بگیرند حاج آقا میر عمادی تو رو بخدا نگذارید لروند از پلدختر برود انصافا مردم ایشون را دوست دارند و شجاعتشو .

 • مرگ بر فتنه گر

  درود خدا بر لروند حاج آقا در لرستان بمان تا پوزه این فتنه گران را به خاک بمالی الان می فهم
  پشت آن فتنه گری پلدختر برعلیه امام جمعه چی بوده است اگر کمی دقت کنید می فهمید؟! فقط دلم از این می سوزه که چرا کسی از امام جمعه پلدختر در آن برهه زمانی حمایت نکرد و ایشون را تنها گذاشتند !!!

 • شاهد

  منظور نمی دانم سایت غیر مجازی که صد ها بار توهین به امام جمعه پلدختر ، طلاب ، روحانیون کرده چرا همچنان آزاد است وفیلتر نشده فکر کنم چون امام جمعه پلدختر از مدیرکل ارشاد و دادستان انتقاد کرده بود فیلتر نشده - یکی شون که دیگه اصلا بخاطر یک انتقاد در نماز جمعه و مسجد جامعه نمی آید

 • سمیه

  کدوم سایت؟

 • حسن

  درود خدا براقاي لروند كه يكي از ائمه جمعه دلسوز براي نظام وانقلاب هستند اي كاش ديگر ائمه جمعه بجاي مدار ورود پيدا مي كردن تا عوامل فتنه اينقدر در استان مانور نمي دادن

 • ناشناس

  با صحبت های ایشون موافقم این شروع یک فتنه بزرگ است

 • مهد دلیران

  معمولا مناطق لر زبان را مهد دلیران مینامند یک نفر از ان دلیران امام جمعه شجاع مردمدار دانشمند پلدختر حاج اقا لروند است او اهل چاپلوسی نیست وزبان او همیشه مدافع ولایت وانقلاب است .از دولت منصفانه حمایت میکند وهر جا لازم باشد منصفانه انتقاد میکند .ملت ایران با وجود چنین روحانیتی به خودش میبالد افسوس که برخی کوتوله ها برای پست ومقام خودشان اورا تخریب میکنند .لروند هم بروند لروندها مقابل مقام پرستان می ایستند..جانم فدای خامنه ای ومریدان او

 • پلدخترمهدبسیجیان

  ازکاربری که با نام « مهددلیران» کامنت گذاشته اند یک سوال داریم و آن اینکه :
  مگر به گفته شما حاج آقا لروند مدافع و گوش به فرمان ولایت نیست؟ که انشاالله هست. و
  اگرنهاد مقدس شورای سیاستگزاری ائمه جمعه یک نهاد تحت نظر مقام معظم رهبری است؟ که قطعاً همینطوراست ،
  پس علت مقاومت این ولایتمداران درمقابل تصمیم این نهاد درخصوص جابجائی امام جمعه که خودش درخواست انتقالی داده چیست؟ و آیا این اقدام درتعارض با ادعای ولایتمداری نیست؟
  -علیرغم اینکه حاج آقا لروند دردوخطبه درتاریخ 18 و 25 اردیبهشت اعلام کردند که خودشان دردیماه 93 دوباردرخواست انتقال ازپلدختر داده اند، اما سخنران قبل از خطبه های نمازجمعه این هفته ضمن آنکه اذعان کرد طومارها و نوشته هائی برای شورای سیاستگذاری برده و جلساتی برگزارکرده که امام جمعه را منتقل نکنند، ازمردم خواست با حضوردردفتر امام جمعه ونوشتن و بیان وقلم و قدم خودجلوی این کاررابگیرند!!
  آیادعوت به تجمع و تحریک مردم برای ایستادگی درمقابل تصمیمات نهادشورای سیاستگذاری ائمه جمعه با ولایتمداری همخوانی دارد ؟

  • مدافع روحانیت

   جناب ... شما چرا میسوزی ..مگر امام نفرمود بسیجی باید در وسط میدان باشد تافضیلتها زنده بماند به نظر شما فضیلتی بالاتر از نماز جمعه که امام فرمود در راس امور است وجود دارد .

   مردم حق دارند نذارند چنین نعمتی از دستشان برود هر چند باند بازانی چون شما سختشان باشد .حاج اقا بیرانوند باغیرت لری خودش قبل خطبه ها حرف مردم را زد نکند شعارهای مردم را نشنید

نظرات