فرماندار دورود:

لرستان خبر: فرماندار دورود گفت: امسال اعتبارات اختصاص یافته به بخش آموزش و پرورش توسط دولت نسبت به گذشته افزایش 2 برابری یافته است.

به گزارش لرستان خبر، عصر امروز با حضور جمعی از مسئولان و فرهنگیان شهرستان دورود، 100 نفر از بازنشستگان این شهرستان تجلیل شدند.

 

ماشاالله نعمتی، فرماندار دورود در این مراسم اظهار داشت: دولت با وجود مشکلاتی که در زمینه‌های مختلف دارد اما توجه خاصی به آموزش و پرورش داشته است.

 

وی افزود: امسال اعتبارات اختصاص یافته به بخش آموزش و پرورش توسط دولت نسبت به گذشته افزایش دو برابری یافته است.

 

فرماندار دورود عنوان کرد: رشد علمی و افزای شاختراعات و ابداعات علمی امروز ما مرهون تلاش معلمان در پس از پیروزی انقلاب اسلامی بوده است.

 

وی تصریح کرد: معلمان کشور توانستند در عرصه علم‌آموزی به گونه‌ای موفق عمل کنند که امروز شاهد موفقیت جوانان در عرصه‌های علمی، سیاسی و ورزشی در جهان هستیم.

 

نعمتی بیان کرد: معلمان به عنوان قشر زحمت‌کش جامعه برای آنکه بتوانند ذهن خود ار معطوف به پیشرفت علمی و تحقیق کنند، نباید دغدغه معیشتی داشته باشند و ما مدیون این قشر از جامعه هستیم.

 

وی با اشاره به بزرگداشت مقام معلم و سالروز شهید مطهری هر ساله و تجلیل از معلمان، خاطرنشان کرد: دشمنان به گمان خود با شهادت شهید مطهری می‌توانند راه اندیشه را بر مردم مسدود کنند اما اشتباه گمان کردند.

 

فرماندار دورود گفت: اگر امروز در مذاکرات هسته‌ای کشورهای قدرتمند جهان در مقابل کشور ایران زانو می‌زنند، حاصل تلاش‌های علمی دانشمندان کشور  در این زمینه است.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات