فردی که با روش های سودجویانه دریافت تسهیلات بانکی برای شهروندان، مبلغ ۱۱ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود در خرم آباد دستگیر شد.

سردار محمد قنبری ظهر چهارشنبه در این باره به خبرنگاران گفت: در پی مراجعه شهروندی به پلیس آگاهی استان و اعلام اینکه فردی با هویت معلوم با استفاده از مدارک هویتی و جعل امضاء وی، مالباخته را به عنوان ضامن معرفی و اقدام به اخذ تسهیلات بانکی می کند و متواری می شود، موضوع تحت تحقیقات ویژه اکیبی از کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری آگاهی استان قرار گرفت.

 

این مقام مسئول تصریح کرد: در روند تحقیقات پلیس، پنج مالباخته دیگر نیز به پلیس آگاهی استان مراجعه و شکایت هایی مشابه ای را اعلام کردند.

 

فرمانده انتظامی لرستان اظهار داشت: در بررسی کارآگاهان مشخص شد کلاهبردار با روش های متقلبانه و سود جویانه اقدام به اخذ تسهیلات بانکی برای هر شهروند به مبلغ ۳۵۰ میلیون ریال و با استفاده از مدارک هویتی وام گیرندگان و جعل امضاء آنها، مالباختگان را به عنوان ضامن معرفی و اقدام به دریافت وام کرده است.

 

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با تحقیقات فنی پلیس، کارآگاهان سرانجام موفق شدند کلاهبردار را که اقدام به این شیوه کلاهبرداری در سطح کشور می کرد شناسایی و دستگیر کنند.

 

وی افزود: متهم در بازجویی های کارآگاهان به جرم خود اعتراف کرد و مبلغ ۱۱ میلیارد ریال کلاهبرداری از وی کشف شد.

 

سردار قنبری در پایان اعتماد بیجا به افراد و بدون شناخت کافی نسبت به آنها را یکی از عوامل زمینه ساز اصلی در بروز کلاهبرداری خواند.

 

وی خاطر نشان کرد: بیشتر کلاهبرداران دارای ظاهری آراسته و شیک پوش، ولخرج و خوش برخورد هستند تا بتوانند طعمه خود را به دام بیندازند که لازم است، شهروندان در مراجعه این افراد دقت نظر و هوشیاری لازم را داشته و مراتب مشکوک را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس گزارش دهند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات