استاندار لرستان:

لرستان خبر: استاندار لرستان گفت: در آبگیری سد سیمره تعدادی از مدارس روستایی شهر کوهنانی زیر آب رفته است که در راستای احداث کلاس‌های درس مورد نیاز باید این مدارس تا 15 روز آینده تعیین تکلیف شوند.

به گزارش لرستان خبر، هوشنگ بازوند عصر امروز در شورای آموزش و پرورش لرستان اظهار داشت: آموزش و پرورش لرستان باید ایجاد طرح و برنامه‌ریزی در راستای ارتقای سطح تسهیلات استان را در اولویت کاری خود قرار دهد.

 

وی با اشاره به این‌که شورای آموزش و پرورش باید بیشتر متمرکز بر روی مشکلات نرم‌افزاری باشد، افزود: دستگاه‌های اجرایی به طور مطلوب اجرای پروژه‌ها را پیگیری نمی‌کنند.

 

استاندار لرستان ضمن تأکید بر این‌که استان لرستان برای دستیابی به نتیجه مطلوب باید تلاش بیشتری را نسبت به سایر استان‌ها داشته باشد، عنوان کرد: بانک‌های عامل استان تعهد داده‌اند که هریک مدرسه‌ای یک کلاسه را در مناطق محروم استان احداث کنند که از مجموع این 17 بانک، تاکنون شش بانک اعلام آمادگی کرده و به دنبال دریافت مجوز کشوری است.

 

وی ضمن تأکید بر تعیین تکلیف مدارس حاشیه سد سیمره تا 15 روز آینده، تصریح کرد: در آبگیری سد سیمره تعدادی از مدارس روستایی شهر کوهنانی زیر آب رفته است که در راستای احداث کلاس‌های درس مورد نیاز متولیان سد متعهد شده‌اند این تعداد کلاس را احداث کنند.

 

بازوند بودجه شهرداری خرم‌آباد به عنوان مرکز استان، برابر با بودجه شهرستان رتبه سوم سایر استان‌ها است، بیان کرد: با وجود این‌که سرانه درآمدی شهرداری‌ها در کشور 250 هزار تومان است اما میزان این سرانه در شهرداری خرم‌آباد بین 90 تا 100 هزار تومان تخمین زده شده است.

 

وی با اشاره به ناچیز بودن بودجه امسال شهرداری خرم آباد نسبت به سایر استان های همجوار، خاطرنشان کرد: امسال 107 میلیون تومان بودجه شهرداری خرم‌آباد است که 70 درصد آن جاری و 30 درصد آن عمرانی است.

 

استاندار لرستان گفت: باید در راسای حل و فصل مسئله پلمب استخر شنای آموزش و پرورش الیگودرز و خانه معلم آموزش و پرورش لرستان جلسه‌ای برگزار و این موضوعات بررسی شوند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات